Головна Головна -> Інше українською -> Право -> інша робота безкоштовно: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

Загрузка...

Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи) / сторінка 6

Назва:
Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Рівність перед законом означає однакове застосування норм закону або іншого правового акту до всіх громадян держави, незалежно, ким вони застосовуються – судом або іншим органом держави, якому таке право надано.
Поняття рівності перед судом означає, що всі громадяни, а також юридичні особи користуються перед судом рівними правами і відповідними обов‘язками. Це, зокрема, передбачено статтею 6 ЦПК України “Здійснення правосуддя тільки судом і на засадах рівності громадян перед законом і судом”, статтею 16 КПК України “Здійснення правосуддя на засадах рівності громадян перед законом і судом” і ст. 261 КПК України “Рівність прав сторін у судовому розгляді”.
Рівність учасників судового процесу перед законом і судом законодавчо закріплена в статті 129 Конституції України. А стаття 24 Конституції України передбачає, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Така рівність гарантується незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак. Жінки і чоловіки також мають рівні права і рівні можливості їх реалізації. Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров‘я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям. Іноземці та особи без громадянства (стаття 26 Конституції України), що перебувають в Україні на законних підставах користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов‘язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Разом з тим, загальні правила рівності всіх перед законом і судом мають певні винятки. Вони стосуються, як правило, кандидатів у народні депутати, народних депутатів, суддів та деяких інших категорій громадян. Мова йде не про якісь привілеї щодо звільнення від заслуженої відповідальності, а про додаткові гарантії законності і обгрунтованості притягнення до відповідальності певних осіб, з врахуванням їх особливого суспільного становища.
Рівність прав сторін в судовому розгляді полягає в тому, що сторона обвинувачення (прокурор, а також потерпілий, цивільний позивач та їх представники) і сторона захисту (підсудний, захисник і законний представник, цивільний відповідач і його представник) користуються рівними правами на заявлення відводів і клопотань, подання доказів, участь в їх дослідженні та доведення їх переконливості, виступ в судових дебатах, оскарження процесуальних рішень суду.
Презумпція невинуватості.
Законодавче визначення поняттю презумпції невинуватості дано в статті 62 Конституції України, суть якого полягає в тому, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Це означає, що винність кожного обвинуваченого повинна бути безспірно доказана в судовому засіданні і встановлена обвинувальним вироком суду. Вирок суду є офіційним актом правосуддя, в якому дається правова оцінка того, чи містять дії особи, яка обвинувачується, склад злочину. Дотримання принципу презумпції невинуватості має важливе практичне значення з точки зору винесення судами законних, обгрунтованих і справедливих вироків. Реалізація цього принципу повинна стримувати суди від прийняття поспішних оцінок і висновків, стати процесуальною гарантією здійснення сторонами своїх прав.
З принципу презумпції невинуватості випливає інше дуже важливе, закріплене Конституцією України (частина друга статті 62) положення, суть якого полягає в тому, що ніхто не зобов‘язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок