Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Скачати інша робота безкоштовно: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи) / сторінка 8

Назва:
Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

В суді апеляційної інстанції участь захисника у випадках, передбачених частиною першої цієї статті, є обов’язковою, якщо в апеляції ставиться питання про погіршення становища засудженого чи виправданого.
Разом з тим, виходячи з конституційних положень про можливість захищати себе особисто, Кримінально-процесуальним кодексом України (частина перша статті 46) передбачено, що підозрюваний, обвинувачений і підсудний мають право в будь-який момент провадження у справі відмовитися від запрошеного чи призначеного захисника. При цьому закон вимагає від підозрюваних, підсудних, засуджених чи виправданих обгрунтованих мотивів для відмови від захисника. Вимагається також, щоб відмова була лише з ініціативи підозрюваного, обвинуваченого чи підсудного. При відмові від захисника особа, яка проводить дізнання, слідчий складають протокол із зазначенням мотивів відмови, а суд зазначає про це в протоколі судового засідання. Про прийняття відмови від захисника чи відхиленні її особа, яка проводить дізнання, слідчий, суддя виносять постанову, а суд - ухвалу.
У всіх цих випадках, якщо захисник не буде запрошений особою, яка притягається до кримінальної відповідальності, її законними представниками, родичами або іншими особами за її дорученням чи проханням, то його призначає особа, яка проводить дізнання, слідчий, суд або суддя.
І нарешті, захисниками підозрюваних, обвинувачених, підсудних, засуджених чи виправданих можуть бути особи, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю в Україні та інші фахівці в галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. За згодою підсудного ними також можуть бути близькі родичі, опікуни або піклувальники. Захисник до участі в справі запрошується підозрюваним, обвинуваченим чи підсудним або його законними представниками, родичами та іншими особами за їх дорученням чи проханням.
Змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів.
Змагальність сторін, як принцип правосуддя, означає таку побудову процедури судочинства, яка забезпечує при розгляді в судових засіданнях цивільних, кримінальних та інших судових справ рівні процесуальні можливості осіб, які беруть участь в процесі, щодо відстоювання ними прав і законних інтересів та в наданні ними суду своїх доказів. Тобто, змагальність при здійсненні правосуддя досягається тоді, коли учасники судового розгляду (сторони) можуть активно і на рівних умовах доказувати свою правоту, надавати суду докази, з своєї точки зору тлумачити певні факти і події, заявляти клопотання, в рівній мірі використовувати надані їм процесуальні можливості по відстоюванню своїх прав і законних інтересів. Цей принцип тісно пов‘язаний з принципом рівності учасників судового процесу перед законом і судом, але стосовно судочинства він є більш творчим щодо індивідуальних можливостей того чи іншого учасника процесу з питань збирання і оцінки доказів, професійної підготовки і ораторського мистецтва тощо.
Конституційний принцип змагальності сторін (пункт четвертий частина друга статті 129 Конституції України) знайшов свою реалізацію і в цивільному процесуальному законодавстві. Статтею 15 ЦПК України передбачено, що розгляд і вирішення цивільних справ у судах проводиться на засадах змагальності. Суд зобов‘язаний роз‘яснити особам, які беруть участь у справі, їх права та обов‘язки і сприяти у здійсненні сторонами своїх прав.
Статтею 16-1 КПК України встановлено, що розгляд справ у всіх судах відбувається на засадах змагальності. При розгляді справи в суді функції обвинувачення, захисту і вирішення справи не можуть покладатись на один і той же орган чи на одну і ту ж особу.
Державне обвинувачення в суді здійснює прокурор. У випадках, передбачених цим Кодексом, обвинувачення здійснює потерпілий або його представник.
Захист підсудного здійснює сам підсудний, його захисник, його законний представник.
Прокурор, підсудний, його захисник і законний представник, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники беруть участь в судовому засіданні як сторони і користуються рівними правами та свободою у наданні доказів, їх дослідженні та доведенні їх переконливості перед судом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок