Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Скачати: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

Загрузка...

Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)


ПЛАН
Конституційний принцип поділу влад – передумова виникнення і становлення незалежної судової влади
Поняття судової влади. Її співвідношення з іншими гілками влади
Поняття про суди. Суд як орган судової влади
Поняття про правосуддя. Завдання правосуддя
Риси (ознаки), що відрізняють правосуддя від інших форм державної діяльності
Загальна характеристика демократичних принципів правосуддя в Україні


1. Конституційний принцип поділу влад – передумова виникнення і становлення незалежної судової влади
Чинна Конституція України та прийняті на її основі правові акти закріпили рівність судової влади з виконавчою і законодавчою, а також незалежність суддів при здійсненні судочинства. Незалежність суддів, як носіїв судової влади, полягає в захисті від будь-якого впливу різних органів державної влади і управління, посадових осіб, партій та рухів, громадських організацій, колективів і угруповань, засобів масової інформації, окремих громадян тощо. Незалежність повинна бути і від учасників судового процесу, від висновків слідчих органів, прокуратури, а також від головуючого в процесі і керівництва суду та від вищестоящих судів. Тобто, суддя повинен бути вільним у дослідженні судових доказів, в обговоренні і прийнятті рішення за своїм внутрішнім переконанням. Саме такий підхід в питанні незалежності суддів задекларовано в пунктах 2 і 6 “Основних принципів незалежності судових органів”1, які прийняті VII Конгресом ООН 5 вересня 1995 року.
На розвиток цих принципів Верховною Радою України прийняті закони “Про статус суддів”, “Про органи суддівського самоврядування”, “Про кваліфікаційні комісії, кваліфікаційну атестацію і дисциплінарну відповідальність суддів судів України”, “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів”, “Про забезпечення діяльності судів” та ряд інших правових актів. Цими законами встановлено особливий порядок призначення і звільнення суддів з посади, притягнення їх до будь-якої відповідальності, гарантії недоторканості, матеріальне забезпечення, а також заборона перебувати в партіях, рухах, займатися іншою трудовою діяльністю, крім викладацької і творчої. Все це покликано зміцнити незалежність суду, як органу правосуддя.
2. Поняття судової влади. Її співвідношення з іншими гілками влади
Судова влада є різновидом державної влади. Але суб‘єктом, який здійснює судову владу, є не будь-який державний орган, а лише суд, який наділений повноваженнями щодо правового впливу на суб‘єктів відповідних правовідносин. Терміни “правосуддя” і “судова влада” не є рівнозначними, оскільки правосуддя означає зміст судової влади, є одним з видів її діяльності. Через правосуддя, як правову форму судової діяльності, захищаються та охороняються права людей і організацій, притягуються до відповідальності особи, які вчинили правопорушення, тобто здійснюється судова влада. Конституцією України (стаття 124) передбачено, що правосуддя в нашій державі здійснюється виключно судами і що делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
Нерідко судову владу ототожнюють з судом, як державним органом. Це не вірно, бо владою є все те, що даний конкретний орган в змозі зробити. По суті влада – це є повноваження, функція, але не сам орган. Тому поняттю судової влади притаманні дві характерні ознаки: по-перше, судова влада може бути реалізована за допомогою спеціально створених державних органів – судів; по-друге, суди повинні бути наділені притаманними, властивими лише їм способами і можливостями правового впливу.
Таким чином, судову владу можна визначити як здійснення (реалізацію) за допомогою спеціально створених державою органів – судів лише їм властивими способами і можливостями правового впливу на фізичних і юридичних осіб та на соціальні процеси в суспільстві. Дещо інше визначення судової влади дано в Концепції судово-правової реформи в Україні, прийнятій у 1992 році.
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок