Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Патентування деяких видів підприємницької діяльності

Патентування деяких видів підприємницької діяльності

Назва:
Патентування деяких видів підприємницької діяльності
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,69 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
“Патентування деяких видів підприємницької діяльності”


Необхідність придбання торгового па-тенту регулюється Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 р. № 98 / 96 - ВР (далі - Закон).
Виходячи з положень Закону, для придбання патен-ту необхідна одночасна наявність декількох умов. Роз-глянемо їх.
Насамперед, патентуванню підлягають такі види діяльності, як:
- торговельна діяльність за готівкові кошти, з вико-ристанням інших готівкових платіжних засобів та кре-дитних карток;
- діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з використанням готівкових пла-тіжних засобів, виражених в іноземній валюті, та кре-дитних карток);
- діяльність із надання послуг у сфері грального бізнесу з видачею грошових виграшів в готівковій або майновій формі;
- діяльність із надання побутових послуг за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розра-хунків та кредитних карток на території України (у ме-жах переліку видів послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.98 № 576 (далі - Перелік).
Таким чином, торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності тільки тоді, коли вони здійснюють саме вищезазначені види діяль-ності. Це — перша умова для придбання торгового патенту.
Оскільки питання читачів стосується операцій із продажу товарів та надання послуг, то надалі ми розглядаємо патентування саме цих видів діяльності.
Отже, якщо підприємство здійснює торговельну діяльність, то для нього виконується перша умова щодо придбання торгового патенту. Другою необхідною умовою є готівкова форма розрахунків за реалізовані товари. До цієї форми розрахунків Законом про патен-тування віднесено розрахунки готівковими коштами, іншими готівковими платіжними засобами та кредит-ними картками.
Таким чином, тільки при одночасній наявності цих двох умов суб'єктам підприємницької діяльності необхідно придбавати торговий патент. Проілюструємо це твердження на прикладі.
Приклад 1. Підприємство здійснює торговельну діяльність з оплатою за безготівковим розрахунком. У цьому випадку виконується лише перша умова — вид діяльності, а друга - готівкова форма розрахунків не виконується. Тому патент придбавати не потрібно.
Тепер розглянемо побутові послуги, що підляга-ють патентуванню. Умовою для придбання торгового патенту є наявність даного виду послугу Переліку. Якщо послуги, що надаються підприємством, у ньому не за-значені, то патент не придбавається.
Приклад 2. Підприємство надає туристичні послуги населенню за готівкові кошти та з використанням кре-дитних карток. У цьому випадку перша умова не виконується - туристичні послуги не входять до Переліку побутових послуг, що затверджений Кабміном. Тому патент не придбавається.
А ось друга умова - форма розрахунків за такі по-слуги - виписана в Законі "трішечки" інакше, ніж для торговельної діяльності: під побутовими послугами ро-зуміються послуги, що задовольняють особисті потре-би замовника "за готівкові кошти, а також з викорис-танням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки". Зверніть увагу — не "інші готівкові платіжні засоби", а "інші форми розрахунків". Це дало мож-ливість податківцям стверджувати, що побутові послу-ги за безготівковим розрахунком також підлягають патентуванню. На нашу думку, у Законі просто допу-щена неточність, але виправити ситуацію можна тільки внесенням змін у законодавчому порядку. Тому реко-мендуємо підприємствам, що надають вищезазначені побутові послуги за безготівковим розрахунком або за бартером, придбати торговий патент.
Крім того, необхідно зазначити ще декілька важли-вих моментів щодо необхідності придбання торгового патенту. Дія Закону поширюється тільки на суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних та фізич-них осіб, причому деякі з них при здійсненні окремих видів діяльності торговий патент можуть не придбава-ти (див. перелік у п. 3 ст. 1 Закону). Також без придбан-ня патенту може здійснюватись торговельна діяльність із продажу окремих товарів вітчизняного виробництва (перелік цих товарів наведений у п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Патентування деяких видів підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок