Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Людина є найвищою соціальною цінністю в Україні. Особисті права та свободи людини і громадянина. Презумпція невинуватості.

Людина є найвищою соціальною цінністю в Україні. Особисті права та свободи людини і громадянина. Презумпція невинуватості.

Назва:
Людина є найвищою соціальною цінністю в Україні. Особисті права та свободи людини і громадянина. Презумпція невинуватості.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,73 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
Людина є найвищою соціальною цінністю в Україні. Особисті права та свободи людини і громадянина. Презумпція невинуватості.


План.
1. Людина є найвищою соціальною цінністю в Україні.
2. Особисті права та свободи людини і громадянина.
3. Презумпція невинуватості у вчиненні злочину (стаття 62 Конституції).


Вступ
Конституцію України було прийнято 28 червня 1996 року п’ятою сесією Верховної Ради.
Конституція – Основний Закон нашої держави, що визначає найважливіші засади організації суспільства. Термін "конституція" походить від латинського слова "constitutio", що означає "устрій", "встановлення". Так іменувалися деякі з актів, що видавалися римськими імператорами. Застосування терміна "конституція" в сучасному його розумінні пов’язане з епохою буржуазних революцій – інтереси нового класу, який прийшов до влади, вимагають скасування віджилих феодальних відносин і диктують нагальну потребу особливого правового захисту найважливіших інтересів молодої буржуазії. Юридичною формою вирішення цих проблем і стала конституція, яка згодом обернулася на невід’ємний атрибут суверенної держави.
Конституція покликана закріплювати й регулювати найважливіші суспільні відносини, зумовлює її провідне місце в системі законодавства будь-якої країни. Кожна галузь законодавства має свій виток у тому чи іншому положенні конституції.
Конституції держави притаманна велика об’єднуюча сила щодо охоплення всіх верств населення, всіх політичних сил процесом досягнення порозуміння у суспільстві, якщо й не з усіх, то з переважної більшості спірних питань.
Питання прав і свобод людини і громадянина на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики усіх держав. Саме забезпечення прав і свобод особи, їх практичної реалізації є критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства в цілому.
В Україні питання прав людини та їх захисту порушувалися ще в Конституції Пилипа Орлика 1710р. Там зазначалося: "Подібно до того, як Ясновельможному Гетьману з обов’язку його уряду належить керувати й наглядати за порядком щодо всього Війська Запорозького, так само він повинен пильно дбати про те, щоб на рядовий і простий народ не покладали надмірних тягарів, утисків і надмірних вимог, бо підштовхнуті ними (люди), залишивши свої домівки, відходять, як правило, до чужих країв шукати життя кращого і легшого Цит. за: Слюсаренко А.Г., Томенко М.В., Історія Української Конституції. – С. 32.".
Остаточне ж становлення прав людини і громадянина як абсолютної соціальної цінності пов’язане з поваленням феодалізму й проголошенням за доби буржуазних революцій свободи людини.
Свобода людини – це вихідне поняття проблеми прав людини і громадянина. Розрізняють права людини природні, тобто пов’язані з самим її існуванням і розвитком, і набуті, які в основному характеризують соціально-політичний статус людини і громадянина. Зрозуміло, що за відсутності у людини свободи вона не може володіти і реально користуватися своїми правами.
У демократичному суспільстві саме держава є головним гарантом свободи людини. За своїм обсягом поняття свободи повно відображає принцип, закладений у статті 19 Конституції України, за яким людина має право робити все, за винятком того, що прямо заборонено чинним законодавством.
Теорія права і правова практика розрізняють поняття "права людини" і "права громадянина". У першому випадку мова йде про права, пов’язані з самою людською істотою, її існуванням і розвитком. Людина як суб’єкт прав і свобод, тут виступає переважно як фізична особа. За Конституцією України до цього виду прав належать: право на життя (ст.27); право на повагу до гідності людини (ст.28); право на свободу та особисту недоторканість (ст.29); право на невтручання в особисте та сімейне життя (ст.32) тощо.
Що ж до прав громадянина, то вони зумовлені сферою відносин людини із суспільством, державою, їх інституціями. Основу цього виду прав становить належність людини до держави, громадянином якої вона є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Людина є найвищою соціальною цінністю в Україні. Особисті права та свободи людини і громадянина. Презумпція невинуватості.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок