Головна Головна -> Інше українською -> Психологія -> Сутність особистості як суб’єкта власного життя і життєвих виборів.

Сутність особистості як суб’єкта власного життя і життєвих виборів.

Назва:
Сутність особистості як суб’єкта власного життя і життєвих виборів.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,82 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
4. Сутність особистості як суб’єкта власного життя і життєвих виборів.
Кожна людина будує своє життя сама, стратегія її життя є індивідуальним відкриттям кожного. Принципова різниця полягає в тому, що один дійсно будує своє життя, і навіть досить свідомо, а інший тільки використовує те, що є в житті і в ньому самому. Тому визнаючи кожну людину особисто психологи вважають, що далеко не кожен здатний стати суб’єктом, будівельником і творцем свого життя.
Життя будується людьми різного типу, воно є індивідуальним життєвим рішенням кожної людської долі, індивідуальним вибором свого місця в суспільстві, особливим ставленням до життєвих цінностей, їх реалізації чи заперечення. Від стихійного способу життя особистість може перейти до такого, яке обере самостійно. Суть цього визначення у виборі умов, напрямків життя, у виборі тієї освіти, тієї професії, які б максимально відповідали особливостям людської особистості, її бажанням, її здібностям для побудови відповідної стратегії життя.
Стратегія життя особистості як суб’єкта життєвих виборів амє три основні ознаки. Перша – вибір основного для людини напрямку, способу життя, визначення її головних цілей, етапів її досягнення. Стратегія, яка виникає спочатку як задум життя, як його суть, ідеальний план, потім потребує реалізації на практиці. Наміри людини і зустрічні вимоги життя часто формують протичічча між тим, чого прагне особистість, і між тим, що їй пропонує життя. Тому, другою ознакою стратегії життя є вирішення протиріч життя, досягнення своїх життевих цілей,і планів. Особливість психології людей у подоланні протиріч зовнішнього і внутрішнього світу, в пошуках різних підходів і способів їх вирішення. Одні люди, ухиляються від вирішення зовнішніх протиріч, опиняються під владою протиріч зовнішніх. Інші, навпаки, легко справившись з протиріччами внутрішнього світу, активно бкеруться за вирішення зовнішніх труднощів. Іншими словами, в житті людей виникають різного роду протирічча, які сприяють розвитку, або регресії особистості, відкривають, або закривають шлях для нормального психічсного розвитку і фунціонування. Життева задача особистості не тільки в тому, щоби вибрати, як проявити себе, де прикласти свої сили, вона повинна вирішувати протирічча, що виникають, і визначити шляхи самореалізації.
Індивідуальна історії кожної особистості цікава і захоплива, оскільки люди ведуть свій життевий пошук, постійно відкривають щось нове. Кожна знахідка на цьому шляху досягається нелегко, зате приносить радість, задоволення. Це третя ознака стратегії життя, яка полягає в творчості, у відчутті цінності свого життя, у поєднанні своїх потреб зіф своїм життям у вигляді її особливих цінностей. Цінність життя, що визначається цікавістью, задоволенням, пошук нового, і є продуктом визначеного способу життя, індивівдуальної стратегії життя особистості, коли вона визначається самою особистістю як суб’єктом індивідуальної історії та життєвих виборів.
Спробу дати наукове, а тому більш конкретне і змістовне визначення життя зробили психолоки. Зокрема, першою із них була Ш.Бюлер, яка провела аналогію між процесом життя і процесомісторії і оголосила життя особистостііндивідуальною історією.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Сутність особистості як суб’єкта власного життя і життєвих виборів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок