Головна Головна -> Інше українською -> Психологія -> Що таке пороги чутливості аналізатора, які фактори можуть їх змінювати? Чим відрізняються потіння «індивід», «індивідуальність» та «особистість»? У чому суть емоцій та почуттів?

Що таке пороги чутливості аналізатора, які фактори можуть їх змінювати? Чим відрізняються потіння «індивід», «індивідуальність» та «особистість»? У чому суть емоцій та почуттів?

Назва:
Що таке пороги чутливості аналізатора, які фактори можуть їх змінювати? Чим відрізняються потіння «індивід», «індивідуальність» та «особистість»? У чому суть емоцій та почуттів?
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,09 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольна робота
Що таке пороги чутливості аналізатора, які фактори можуть їх змінювати? Чим відрізняються потіння «індивід», «індивідуальність» та «особистість»? У чому суть емоцій та почуттів?


Психологія
Що таке пороги чутливості аналізатора, які фактори можуть їх змінювати?
1. Життєдіяльність людини відбувається у складному та мінливому середовищі, тому вона потребує вміння орієнтуватися в навколишніх умовах і пристосовувати до них свої дії. Знання про зовнішній і свій внутрішній світ людина набуває в ході чуттєвого та логічного пізнання дійсності за допомогою пізнавальних психічних процесів: відчуття, сприймання, мислення. Уяви. Пізнавальна діяльність завжди розпочинається з чуттєвого відображення світу у відчуттях та сприйманні. Чуттєвий образ для людини є сигналом про значущість цих подій і, отже, регулятором її поведінки в середовищі.
Анатомо-фізіологічною структурою в якій відбувається виникнення відчуття, є аналізатор. У багатьох аналізаторів є специфічні допоміжні структури, які оптимізують дію подразників на рецептури. Разом із рецептурами вони складають орган чуття. В органах чуття відбуваються фільтрація і перетворення того чи іншого виду енергії. З безлічі фізичних та хімічних факторів середовища органи чуття виділяють такі, для сприймання яких у їхній рецепторній частині є відповідний механізм. З усього діапазону можливих впливів енергії орган чуття виділяє дуже незначну частину стимулів, які мають життєво важливе значення.
2.Чим відрізняються потіння «індивід», «індивідуальність» та «особистість»?
2.Індивід – це людина, яка одинична природна істота, яка представляє певний людський рід та соціальну групу.
Особистість – це конкретна людина, яка поєднує в собі ріст суспільно-значимого та індивідуально неповторного.
Якщо індивідом породжуються, тому особистістю стають в процесі соціалізації.
Індивідуальність – це найвужче за змістом поняття, це особистість, яка поєднує в собі неповторне, особливе, специфічне, що відрізняє її від інших.
Особливість має основні психологічні характеристики:
Стійкість
Єдність
Активність
Процес формування особистості може тривати ціле життя.
3. У чому суть емоцій та почуттів?
Афективний простір особистості не обмежується по-тягами й емоціями. До нього входять і складніші афективні утворення — почуття.
Емоції поділяються на прості і складні. Прості зумовлені безпосередньою дією подразників, пов'язаних із задоволен-ням первинних потреб. Це рівень афективної чутливості — задоволення, незадоволення на основі органічних потреб. Звичайно такі емоції створюють емоційний тон відчуттів. Складні емоції пов'язані з усвідомленням життєвого зна-чення об'єктів, це —рівень предметних почуттів, виражен-ня в усвідомлених переживаннях ставлення особистості до світу. Ці емоційні переживання опредметнені. Це радість, викликана чимось певним, гнів щодо когось конкретно. Опредметненість дістає свій найвищий вияв у диференціації предметних почуттів залежно від предметної сфери, до якої вони належать. Ці предметні почуття поділяються на інте-лектуальні, естетичні та моральні.
Специфічні властивості емоцій. До таких властивостей на-лежать передусім ситуативність і предметність. Для емоцій ситуативність — провідна властивість, це вираження значу-щого для людини тут і тепер.
Предметність — це суттєва ознака емоцій, „пов'язана з виділенням актуального предметного змісту. Йдеться про конкретну предметність на відмиту від предметності як влас-тивості почуттів, яка може бути як конкретною, так і уза-гальненою (кохання до людини, почуття патріотизму). Крім того, почуття не ситуативні.
Головна властивість почуттів — визначеність динамічного вектора активності суб'єкта щодо предмета почуття. У по-чуттях відображається стійке узагальнене ставлення до предмета, явища, людей, яке спонукає діяти певним чином щодо них. Кохати — це бути готовим діяти з ніжністю, захищати обраного.
Для вияву почуттів необхідна воля. Вони включаються в неї, створюючи певний рівень прояву афективної сфери осо-бистості, розширюючи її простір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Що таке пороги чутливості аналізатора, які фактори можуть їх змінювати? Чим відрізняються потіння «індивід», «індивідуальність» та «особистість»? У чому суть емоцій та почуттів?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок