Головна Головна -> Інше українською -> Психологія -> з основ психології та педагогіки

з основ психології та педагогіки

Назва:
з основ психології та педагогіки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Контрольна робота з
основ психології та педагогіки


План
Розділ І
Види соціальних груп.
Вплив соціальної групи на поведінку людини.
Розділ ІІ
Характеристика методів виховання і самовиховання.
Розділ ІІІ
Завдання
Список використаної літератури
.
Розділ І
Види соціальних груп.
Вплив соціальної групи на поведінку людини.
Якими властивостями повинна володіти деяка сукупність людей, щоб її можна було назвати соціальною групою? Про складність цього простого, здавалося б, питання свідчить уже кількість визначень соціальної групи, що існують у західній соціальній психології: обчислюючись десятками, загальним числом вони наближаються до сотні. Навіть просте перерахування цих визначень склало б солідний том.
Дійсно, перше, що звертає увагу при знайомстві із сучасними визначеннями соціальної групи, - її «синтетичний», складовий характер. Обумовлене явище - група - признається настільки складним і неоднозначним, що, навчені досвідом попередників, із недавнього часу автори віддають перевагу називати не одну єдину його ознаку, а цілий їхній перелік. Два приклади. От «реєстр» необхідних характеристик соціальної групи, що наводять американські соціальні психологи Д. Картрайт і А. Зандер у введенні до одного з поділів «Групової динаміки»:
Групу складають збори індивідів, що:
а) часто взаємодіють один з одним;
б) визначають себе як члени однієї групи;
в) розділяють загальні норми з приводу того, що їх цікавить;
г) беруть участь у єдиній системі поділи ролей;
д) ідентифікують себе з тими самими об'єктами й ідеалами ;
е) сприймають групу як джерело задоволення;
ж) знаходяться в кооперативній взаємозалежності;
з) відчувають себе як деяка єдність;
и) координують дії стосовно середовища.
З претензією на більшу упорядкованість підходять до перерахування належних якостей соціальної групи французькі соціальні психологи Д. Анзье і Ж. Мартен. З їхньої точки зору, соціальна група характеризується:
а) активним спільним досягненням щодо постійної загальної цілі, що оцінюється саме як ціль групи і відповідає різноманітним персональним інтересам;
б) емоційними взаємовідносинами між членами групи, вираженої симпатії або антипатії;
в) сильною взаємозалежністю утворюючу групу осіб, пов'язаних почуттям солідарності і моральної єдності навіть поза спільними діями;
г) диференціацією ролей між членами групи;
д) виробітком загальних норм і специфічної групової культури.
Отже, перед нами два достатньо строкатих списки необхідних характеристик групи. Жодний із них не претендує на строгість точного визначення. Вони являють собою деяку описову уяву соціальної групи, точніше, того, який вона могла або повинна була б бути.
Людина протягом життя безпосередньо спілкується з іншими людьми, реалізуючи свою соціальну сутність у групах і колективах. Ці спільності не однорідні. Вони можуть бути класифіковані по декількох основах: близькості і глибині відношень, що укладаються, принципу утворення, відношенню особистості до норм групи й ін. у залежності від близькості і глибини взаємовідносин, що укладаються, виділяють первинну групу.
Первинна група - відносно стійке, нечисленне по складу, пов'язане загальними цілями об'єднання людей, у якому здійснюється безпосередній контакт між його членами.
Усе, хто входить до неї, знають один одного особисто і спілкуються між собою в процесі рішення стоячої перед групою задачі. Розмір первинної групи не може бути менше двох, але не перевищує 30-40 чоловік.
Такі об'єднання, як сім'я, виробнича бригада, екіпаж літака або космічного корабля, зимівники на полярній станції, шкільний клас, можна розглядати як первинні групи. Людина входить у декілька первинних груп одночасно. Наприклад, школяр - учасник усіх класних справ, він же капітан футбольної команди, член сборної району по шахам і ін. Контакти в первинних групах не дозовані. Кожний може спілкуватися з кожним у міру бажання і необхідності. Практично ж члени групи віддають перевагу одним перед іншими. Вони спілкуються частіше, контакти носять близький характер (на особистій або діловій основі).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: з основ психології та педагогіки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок