Головна Головна -> Інше українською -> Психологія -> Християнське вчення про смисл людського життя

Християнське вчення про смисл людського життя

Назва:
Християнське вчення про смисл людського життя
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,13 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
“Християнське вчення
про смисл людського життя”


ПЛАН
Вступ
1. “Демократія духу” і ідея Царства Небесного
2. Основи християнської віри. Відкриття особистості і свободи
3. Духовні і моральні проблеми Нагірної проповіді
3.1. Протиріччя між Духом і світом
3.2. Парадокси християнської моралі
3.3. Нові критерії обраності
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Психологія дослівно перекладається як вчення про душу, з чого можна зробити висновок, що вона займається душею. Однак, якщо це сказати сучасним психологам, то можна лише викликати в них обурення, оскільки саме поняття душа в сучасній психології відсутнє, хоча деякі з психологів знову починають про неї згадувати. Знаменно, що хоча сучасна психологія відкинула поняття душі, вона, однак, не змінила своєї назви. Це обумовлено історією, від якої неможливо відхреститися. Ця історія розпочалася ще задовго до того, як виникла так звана наукова психологія, яку в загальних рисах можна визначити як науку про поведінку людини, причому, в міру розвитку, вона все більш цілеспрямовано звертається до людських вчинків. Через саме цей напрям розвитку - акцентування на важливості вчинків - психологи несвідомо заторкають ті сфери, якими вже віддавна займаються філософи, вивчаючи душу людини.
Психологія як наука розвинулася з філософії. Перші психологи з’явилися в середовищі філософів, які порушували психологічні проблеми й займалися питаннями душі. З бігом часу більше уваги стали приділяти фізичному виміру людини, що відобразилося в біологічних течіях, які й досі мають вплив на деякі сучасні напрями психології. Останнім часом розглядається типово людська поведінка, тобто свідома й така, яка формується на основі власного рішення, що відобразилося в екзистенційній психології.
Психологію традиційно визначають як науку, яка описує та пояснює поведінку людини. А отже, вона повинна бути збагачена знаннями про драму людського буття, яка розігрується на сцені світу і в полі присутності Бога. Багатостороння психіка людини, функціонально пов’язана з тілом, розкривається в широкій гамі почуттів, практично необмежених можливостях пізнання та вільній людській волі, найвищим виявом якої є релігійний акт. Релігійні дії стверджують гідність особи й водночас мотивують її до контактів з іншими людьми.
Зараз все більше ставиться питання про сенс людського життя. Набувають значення такі поняття, як відповідальність, любов. Спостерігаємо також зв’язок між дотриманням моральних норм і здоров’ям у широкому значенні цього слова. Що найважливіше - теперішня психологія не лише нагромаджує знання про людину, але й, водночас, виробляє особливі методи й способи допомоги людині, яка такої допомоги потребує.
Релігія, як один із факторів формування світобачення про сенс людського життя, заслуговує на серйозні дослідження психологів-науковців. І так як ми живемо у країні, в якій більшість населення сповідує християнську віру, то постає актуальна необхідність у дослідженні, в першу чергу, саме цієї релігійної течії - у дослідженні християнського вчення про сенс людського буття. При дослідженні даного питання ми будемо в першу чергу звертатися до безпосереднього джерела християнської віри - Біблії, а також до аналізу поглядів різних науковців: психологів, філософів, релігієзнавців у сфері догматів цієї релігії.
1. “Демократія духу” і ідея Царства Небесного
Раннє християнство свої соціальні уявлення зв'язувало з ідеями рівності всіх перед богом, справедливості і милосердя, з уявленнями про право усіх на свободу і щастя, хоча б і в потойбічному житті. Це -основні ідеї християнства. Поруч із ними стояли добре відома нам ідея месіанства й есхатології. Цілком природно, що вони були співзвучні з мріями рабів і незаможних вільних громадян11 А. Б. Ранович. Первоисточники по истории раннего християнства. - М.: Политиздат, 1990. - С. 132-133. .
Дійсно, християнство торкнуло струни, що повинна була знайти відгук у незліченних серцях. Загальновизнаному почуттю, що люди самі гріховні в загальній зіпсованості, християнство дало ясне вираження у свідомості гріховності кожної окремої людини; у той же час у жертовній смерті свого фундатора християнство створило легко зрозумілу форму внутрішнього порятунку від зіпсованості світу, розради у свідомості, до чого усе так жагуче ринулися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Християнське вчення про смисл людського життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок