Головна Головна -> Інше українською -> Психологія -> Психологічна маніпуляція та її вплив на масову свідомість суспільства

Психологічна маніпуляція та її вплив на масову свідомість суспільства

Назва:
Психологічна маніпуляція та її вплив на масову свідомість суспільства
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
29,50 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Психологічна маніпуляція та її вплив на масову свідомість суспільства
Вступ
Актуальність. У засобах масової інформації, сучасній публіцистичній і науковій літературі останнім часом ми часто зустрічаємо термін "зомбірування".
Ті, хто описує це явище затверджували, що існують методи і засоби впливу на людину, що дозволяють зробити його слухняним "психороботом", керованим тими, хто володіє спеціальними засобами і технологією зміни людської психіки.
Дійсно, у ряді країн проводилися відповідні експерименти (особливо активно в шістдесяті і сімдесяті роки). У рамках розробки закритих дослідницьких програм починалися спроби за допомогою знищення ділянок мозку, впливу за допомогою екзотичних наркотиків і навіть гіпнозу домогтися від піддослідних контрольованого поводження для того, щоб вони виконували будь-як завдання мимо своєї волі. Однак, витративши значні засоби організатори проектів були змушені визнати, що найняти найманого убивцю легше і надійніше чим змусити убити або стати шпигуном людини, що підпала під вплив спеціальних технологій.
І все-таки технології таємного примуса особистості існують.
Для цих технологій не потрібно будувати психотронні установки і використовувати психофармакологію. Вони мають давню історію, успішно застосовуються й у сучасних умовах, постійно розвиваються й активно удосконалюються. У світі йде таємна війна з використанням невидимого, але могутньої інформаційно-психологічної зброї, ціль якої - володіти свідомістю людей, а отже керувати їх поводженням. У пропонованої читачеві книзі починається спроба описати і систематизувати засобу, методи і прийоми цієї невидимої війни. Не усі з арсеналу таємного примуса особистості повною мірою і досить докладно удалося розглянути, але як показують дослідження, основні описані способи і засоби, організація їхні застосування є достатньою
інформаційною основою формування психологічного захисту від маніпулювання особистістю.
Наукова новизна роботи. Розуміння інформаційно-психологічної безпеки як стану захищеності особистості, різноманітних соціальних груп і об'єднань людей від впливів, здатних проти їхньої волі і бажання змінювати психічні стани і психологічні характеристики людини, модифікувати його поводження й обмежувати волю вибору привело до необхідності переосмислення підходів до ролі спілкування, комунікації, інформаційної взаємодії, а також ряду інших соціально-психологічних процесів і явищ у сучасному суспільстві.
Об’єкт дослідження. Життєдіяльність людини реалізується одночасно зі світом природи в специфічному властивому людському суспільству інформаційному середовищу, що має свої закономірності й особливості розвитку і функціонування. Трансформація або будь-які зміни інформації і процесів її функціонування в даний час активно використовується значною частиною індивідуальних і сукупних соціальних суб'єктів для надання впливу на психіку людей, модифікації їхнього поводження, для психологічних маніпуляцій особистістю.
Предмет дослідження. Основна увага дослідників при розгляді спілкування, інформаційної взаємодії, функціонування засобів масової комунікації останнім часом найчастіше зосереджувалося на розробці нових способів і форм соціальної взаємодії, сучасних інформаційно-комунікативних технологій, на їхній необхідності й у цілому на позитивному значенні і впливі на організацію спільної діяльності, соціальне керування, на розвиток суспільства й особистості .
Численними дослідженнями було встановлено, що без постійного інформаційного контакту неможливо повноцінний розвиток людини і нормальне функціонування соціальних груп і суспільства в цілому. При цьому в тіні залишався той факт, що інформаційно-комунікативні процеси можуть таїти в собі небезпеки, що представляють реальну і всі зростаючу погрозу для розвитку особистості і суспільства .
Маніпулювання особистістю, використання різних засобів і технологій інформаційно-психологічного впливу на людей стало досить звичайним явищем у повсякденному житті, економічній конкуренції і політичній боротьбі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Інше на тему: Психологічна маніпуляція та її вплив на масову свідомість суспільства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок