Головна Головна -> Інше українською -> Релігієзнавство -> Магістерська робота Місце екзегези священного писання в практиці християнського життя

Магістерська робота Місце екзегези священного писання в практиці християнського життя

Назва:
Магістерська робота Місце екзегези священного писання в практиці християнського життя
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
60,22 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
МАГІСТЕРСЬКА РОБОТА
МІСЦЕ ЕКЗЕГЕЗИ СВЯЩЕННОГО ПИСАННЯ В ПРАКТИЦІ ХРИСТИЯНСЬКОГО ЖИТТЯ


Зміст
Вступ………………………………………………………………………3
Розділ 1. СВЯЩЕННЕ ПИСАННЯ І ПРАВОСЛАВНА ТРАДИЦІЯ………………………………………………………………..5
Розділ 2. ЧЕРНЕЧА ПРАКТИКА ЕКЗЕГЕЗИ СВЯЩЕННОГО ПИСАННЯ…………………………………………………………………8
2.1.Загальна характеристика початків чернечого руху……………8
2.2. Літургійна практика екзегези Священного Писання………...18
Розділ 3. ДОСЯГНЕННЯ РОЗУМІННЯ СВЯЩЕННОГО ПИСАННЯ…………………………………………………………….…..22
Розділ 4. ЕКЗЕГЕЗА, ЯК ОДНА ІЗ СКЛАДОВИХ ЧАСТИН ХРИСТИЯНСЬКОГО ГНОЗИСУ……………………………………...25
Розділ 5. СИМВОЛІЗМ СВЯЩЕННОГО ПИСАННЯ…………..…32
Розділ 6. ОНТОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ РІЗНОМАНІТНОСТІ ТЛУМАЧЕННЯ СВЯЩЕННОГО ПИСАННЯ В ПРАВОСЛАВНІЙ ТРАДИЦІЇ……………………………………………………………..…..40
Розділ 7. СИНТЕЗ НАУКОВОГО ТА ДУХОВНОГО ПІДХОДУ В ТЛУМАЧЕННІ СВЯЩЕННОГО ПИСАННЯ ТА ПЕРЕДАННЯ…63
Висновки…………………………………………………………………..66
Використана література…………………………………………………81


Вступ
Актуальність теми. Сучасний стан релігійної напруженості в світі характеризується існуванням великої кількості різних псевдохристиянських релігійних організацій. Будучи позбавленими в своїй діяльності літургійної практики та таїнств головний акцент вони переносять на дослідження та тлумачення Священного Писання. Звісно, що таке тлумачення підкоряється в своїх висновках тим ідеям, на яких засновується діяльність цих організацій. Можна неозброєним оком помітити недостатність глибини цих тлумачень та їхню невідповідність Православному Віровченню.
З іншої сторони, лише нещодавно завершився багаторічний період утисків Православної Церкви в її діяльності взагалі, і богословській та екзегетичній зокрема. В теперішній ситуації цих перепон немає і з’явилась можливість задовольнити релігійні пошуки багатьох верств людей в їхньому потязі до Священного Писання, яке є головним матеріальним джерелом Православного Віровчення. Тому в цій складній релігійній ситуації є нагальна необхідність роз’яснити різницю між православною традицією підходу до вивчення Священного Писання і будь-якою іншою. Це дасть змогу християнину відхиляти будь-які неправославні тлумачення Слова Божого і повністю зосередитись на тих скарбах екзегетичних надбань, які пропонує багатовіковий досвід Православної Церкви.
Тому є потреба сформувати весь досвід православної екзегетичної практики в зручній до сприйняття для сучасного християнина формі.
Предмет дослідження: весь комплекс тих явищ з життя Церкви, які у своїй взаємодії формують певну Традицію, і розгляд такого аспекту цієї Традиції, що має відношення до екзегези Священного Писання.
Об’єкт дослідження: екзегетичні твори святих отців та вчителів Церкви. При цьому звертається головна увага на твори тих отців, що особливо прославились як своїм подвижницьким життям, так і церковною діяльністю та писемною плодовитістю, збагативши Церковну скарбницю глибоким розумінням та тлумаченням Священного Писання.
Мета дослідження. В процесі цього дослідження ставиться мета виявити та охарактеризувати такі сторони цієї Традиції, як часова неперервність, преємственність, рух до вдосконалення, цілісність, досконалість в головних принципах розвитку екзегетичної практики, зв’язок екзегези з іншими сторонами християнського життя, залежність від них та значення екзегези в житті християнина. Також є необхідність уяснити значення та змісту способів, прийомів, що використовуються в процесі тлумачення Священного Писання.


РОЗДІЛ 1.
СВЯЩЕННЕ ПИСАННЯ І ПРАВОСЛАВНА ТРАДИЦІЯ
Очевидним фактом є історичність християнства: вона доведена фактично, не міркуваннями, а фактами, доведена широтою та глибиною його впливу на просторі стількох віків, незважаючи на відмінність рас, культур, місць та часів. Чи можливим та мислимим було це, якби в християнстві не була закладена така колосальна здатність до розвитку серед нових і нових умов життя людства? Як Євангеліє є вічною книгою, невичерпною на протязі всієї довгої еволюції всесвітньо – історичного процесу, так і християнство, більше аніж будь що інше в історії, є універсальним по Божественному плану, в основу його покладеному, і невичерпним за можливостями та силами для виконання цього плану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Інше на тему: Магістерська робота Місце екзегези священного писання в практиці християнського життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок