Головна Головна -> Інше українською -> Історія всесвітня -> інша робота: Проблема англо-ірландських відносин

Загрузка...

Проблема англо-ірландських відносин / сторінка 2

Назва:
Проблема англо-ірландських відносин
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,93 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Автор переконливо обґрунтовує багатовекторність вирішення ірландського питання, виходячи із взаємовідносин народів. Значне місце в монографії виділено аналізу економічної політики Великобританії по відношення до ірландців. В цілому слід відзначити, що книга Ліен де Пеа «Расколотый Ольетер» являється вкладом в дослідження історії Ірландії. Читач дістав можливість вперше ознайомитися з багатьма раніше невідомими матеріалами і поглядами істориків, політиків.
Ще однією досить відомою і актуальною на цей час є монографія Ш. Гарланда «Трудная задача достижения единства, мира и свободы в Северной Ирландии» [2.12]. Монографія написана гарною літературною мовою, вдало виорана назва теми роботи. Автор розповідає в даній монографії про витоки конфлікту в північній Ірландії та методи, які використовувала влада для його придушення. Саме ці методи і стали головною причиною неможливості остаточного врегулювання цього питання, та досягнення миру на острові.
Праця англійського дослідника Гелла Т. Н. «Либерализм и «новый империализм» в Великобританни в 80-90-х годах ХІХ века» дістала визнання не лише на батьківщині, але і в світовій історіографії. Особливо увага приділена в роботі аналізу ліберальної течії і пов’язаної з нею політики «нового імперіалізму». Безумовно, політику і практику ліберальних тоді в 80-90-хрр. ХІХ століття слід розглядати в загальному руслі розвитку європейського лібералізму і визначити їх місце в цьому процесі. Необхідно також відмітити, що боротьба тоді і вігів відбувалася на фоні загального загострення політичної ситуації із Великобританії, виступів населення за розширення громадянських прав, за парламентську реформу. В русі за парламентську реформу в другій половині ХІХ століття (186, 1884, 1888рр.) знайшли відображення процеси боротьби у широких прошарків англійського суспільства за демократичні права [2.13].
Що стосується «ірландського аспекту» теми, то він потребує дальшої розробки. Боротьба ірландців за рівні права католиків з протестантами являлася каталізатором події, які відбувалися в самій Англії.
Характерною рисою англійської історіографії був зростаючий інтерес до історії колонії і колоніальної політики, особливо це стосувалося її «внутрішньої колонії». Англійська історіографія намагалась пояснити правильність цієї політики. Для пропаганди цих цілей був створений Королівський імперський інститут, а потім і Ліга імперської федерації. Яка виступала за встановлення більш тісних економічних і політичних зв’язків між Англією і окремими частинами імперії. Яскраве цьому підтвердження монографія Котова С. А. «Английский политический строй на рубежи XIX-XXвв. в освящении русской либерально-буржуазной публіцистики» [2.36], Крилова Л. С., Осінова Т. М. «Ирландци против британських колонизаторов» [2.38].
Для сучасного етапу англійської історіографії характерний перехід на помірковано-ліберальні тенденції. Історики все рідше почали захищати і виправдовувати минуле англійського капіталізму, більшість з них почали помірковано і обережно його критикувати.
Проблемою дослідження історії Ірландії займався відомий російський дослідник Е. Ю. Поляков. Серед найбільш відомих і популярних його праць можна назвати: «Северная Ирландия: истоки конфликта» [2.50], «Становление демократии в Ирландии: борьба двух тенденцій. Демократия в Западной Европе XIXв.» [2.51]. В першій своїй статті автор досліджує витоки протистояння ірландців і англійців, а також проблема Ольстерської кризи. В другій статті Поляков розкриває етапи встановлення демократії в Ірландії, при цьому відзначає, що цей процес відбувався досить нестабільно.
Серед сучасних спеціалісті. Які займаються вивченням цієї проблематики дослідження можна відзначити: О. Шахназарова, С. Чершицького, В. Трухановськог, М. Сиротинську та інших.
Отже, історіографія проблеми дослідження перебуває на початковому етапі, оскільки праць, які б характеризували ірландські питання у другій половині ХІХ ст. дуже мало. Адже більшість істориків, особливо англійської, віддавали перевагу дослідженню колоніальної політики, ніж внутрішньої.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Проблема англо-ірландських відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок