Головна Головна -> Інше українською -> Історія всесвітня -> Скачати: Проблема англо-ірландських відносин

Загрузка...

Проблема англо-ірландських відносин

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Проблема англо-ірландських відносин
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,93 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сучасний етап ознаменований важливими змінами в британській історіографії робітничого руху [2; 55]. Своєрідною «точкою відліку» нового періоду її розвитку переважно вважають монографію Е. П. Томпсона «Формирование английского рабочего класса», яка побачила світ в 1963р. Гостір розмежування в британській історіографії виявились в трактуванні першого великого етапу робітничого руху Великобританії – кінця XVIII – першої половини ХІХ століття.
У монографії Л. Е. Кертмана «Географія, історія і культура Англії» зроблена спроба систематичного вилкадання географії, історії і культури Англії з найдавніших часів до 1980-х рр. Деякі загальні принципи побудови книги короткож можуть бути охарактеризовані наступним чином: автор намагався розглядати громадянську історію Англії в органічному зв’язку з розвитком економіки і національної культури.
Економічне, соціальне, політичне і духовне життя сьогоденнішньої Великобританії тісними зв’язками пов’язане зі всією історією країни, включаючи і найбільш ранній період становлення англо-саксонського суспільства [2.27, 2.28].
Вагомий внесок в розвиток історіографічного дослідження зробив видатний радянський вчений М. А, Єрофеєв, який написав ряд наукових праць по даній проблематиці. Найбільш відомі серед них є: «Английский колониализм и стереот
На даний час проблемою англо-ірландських відносин займається російський дослідник М. В, Тихонов. У 2004 році він написав монографію «Джон Брайт и проблема самоуправління Ирландии», в якій розкрив всю суть соціально-політичної боротьби ірландців за свої права у другій половині ХІХ століття [2.56]
Джон Брайт (1811-1889р) був політиком високого рангу. Разом з Р. Карденом він очолював так звану «манчестерську партію», яка ввійшла з вігами і піліпами в ліберальну партію в 1859 році, в якості її лівого крила. І так, в середині ХІХ століття англо-ірландська унія стала тріщати по швам. Ірландський народ все рішуче вимагав незалежності. Це прекрасно розуміла передова британська спільнота. Автор намагався коротко висвітлити ситуацію, яка склалася в другій половині ХІХ століття – це боротьба ірландських політиків за гомруль (самоуправління), розповідає про основні концепції, які виникли в колах британського уряду по розв’язанню ірландської проблеми, а також охарактеризував дві виборчі парламентські реформи, які були проведені 1867 та 1884 роках, розкривши при цьому зміни, що відбулися в розстановці політичних сил в парламенті перед цими виборами. Отже, праця М. В, Тихонов написана з використанням широкої джерельної бази. Аналізі історіографічної літератури попередників дослідника і тому користується великою популярністю.
Досить цікавою є стаття Б. Т. Кабанова «Проблемы новой и новейшей истории на страницах журнала “JOURNAL OF BRITISH STUDIES” [2.24]. На сторінках цього журналу розглядається історія ліберальної партіях: Так, М. Теммел (Сіетельський університет) вияснює причини відставки У. Гадстнона з посади лідера ліберальної партії в 1874-1875рр. Автор виділяє, що саме розбіжності в політичних поглядах Гладстона і більшості членів партії по питанням освіти і церкви відіграло головну роль в його відставці. Кабанов намагався систематизувати всі статті даного журналу у своїй монографії, при цьому перевіряючи їх правдивість.
З появою нової книги доктора, професора Ліен де Пеа «Расколотый Ольетер» історія збагатилась новим цінним дослідженням. Перед нами багатопланове видання, автор якого поставив ціль показати розглянуту ним ірландську проблему у взаємозв’язку з колоніальною імперіалістичною політикою Великобританії. Автор вперше використовує документи із архіві зовнішньої політики Великобританії [2.42].
Цінною якістю праці є широке використання невідомої до цього ірландсько мовної літератури і опублікованих історичних джерел. Книга складається із вступу – де він розповідає як зародилася альстерська проблема і був закладений її фундамент та трьох частин. На протязі всієї книги Ліен де Пеа аналізує проблеми відносин Ірландії з Англією напередодні революції 1921 року.
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Проблема англо-ірландських відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок