Головна Головна -> Інше українською -> Логіка -> Шпаргалки

Шпаргалки

Назва:
Шпаргалки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Шпаргалки
1. Термін логіка походить від давньогрецького «logos» що означає слово, розум, думка і має декілька значень. А) обєктивна логіка – обєктивний хід речей, подій незалежно від мислення, свідомості людини. Субєктивна логіка – особливості індивідуального мисленя людини. Б) Цей термін вживають у значенні раціонального мислення В) У широкому знач – логіка ознчає науку, що вивчає форми і закони мислення людини. У вузькому – під логікою розуміють одержання необхідно істинного висновку Г) Це логічна система знання побудована на певних принципах і аксіомах Д) також логіку використовують тоді, коли людина аналізує якійсь соціокультурні феномени
0 0
2. Логіка – це наука, яка вивчає закони і форми розумової діяльності людей, принципи і засоби побудови правельних суджень і міркувань про предмети і явища обєктивного світу, методи формалізації знання як результату пізнавального процесу. Беруть до уваги 3 аспекти – онтологічний (обєктивна основа науки логіки, обєктивне існування предметів, явищ…), гносеологічний (визначаються процес відображення логіки речей, подій у логіці понять), формально-логічний (визначаються необхідні взаємозвязки між логічними формами мислення. Особливість логіки полягає у тому, що вона вивчає закони і форми розумової діяльності людей на підставі аналізу їх мовних висловлювань.
0 0
3. Наука логіка виникла у стародавній Греції. Її засновником був Арістотель (384-322 рр до н.е.). В розвитку формальної логіки вирізняють 2 етапи – 1) Період з ІУ ст до н. е. і до уінці ХІХст, який отримав назву загальної арістотелівської логіки. Сюди вносять античну логіку (Сократ, Платон, АрістотельТеофраст…) і схоластичну логіку (на підставі античної Декарт, Псел, Луллій…)
2) період з кінця ХІХ і до наши днів який отрима назву символічної або сучсної логіки. Основи її заклав Лейбніц, розвивали – Буль, Фреге Морган, Шредер…). Цей період поділ ше на 2 етапи: 1. класична символічна логіка, 2. неокласична символічна логіка.
0 0
4. Метод формаліз – створення особлифої штучної мови, мови знаків і символів, і зображення на цій мові абстрактних обєктів науки і наукового знання. Виділяють такі види наукової формалізації: дескриптивна (означає зображення абстрактних обєктів науки за допомогою особливих термінів), математична (означає зображення абстрактних обєктів науки і наукового знання за допомогою спеціальних термінів, знаків, формул), логічна (означає зображення форм мислення за допомогою спеціальних знаків і символів які утворюють певну систему). Методологічна ф-ція формальної логіки означає її практичне використання субєктами практичної і теоретичної діяльності у процесі мислення.
0 0
5. Мислення – це спецефічна розумова діяльність людини що здійснюється в певних соціокультурних умовах. Головні особливості мисл – суспільно-історичний характер, творча активність, узагальненість і опосередкованість відображення, нерозривний зв'язок з мовою. Ф-ції – пізнання предметів і явищ, прогнозування майбутнього, створення певних програм практичної і теоретичної діяльності, виріш практичних і теоретичних завдань і проблем, ф-ції аналізу, синтезу, тлумачення…
0 0
6. Мова- це знакова система, яка служить засобом вираження думок, засобом спілкування мж людьми, засобом передічі думок, знання, інформ. Наука про знаки та мову як знакову систему – семіотика. Усі мови поділяють на штучні і природні.
0 0
7. Людина мислить за допомогою мови. Мово є засобом мислення, її репрезентантом. У процесі спілкування люди за допомогою мови виражають не тільки свої думки а й відчуття, настрої, бажання… Взаємозвязок мислення і мови полягає у тому, що мислення впливає на мову і навпаки. Наука логіка вивчає мислення в єдності з мовою.
0 0
8. Семіотика особлива наука про знаки та мову як знакову систему. Засновники – Пірс, Моріс. Основним терміном в семіотиці є знак. Знак – це певний емпіричний обєкт, який сприймається на чуттєвому рівні і постає як представник іншого обєкту, коли використовується для його вказівки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Інше на тему: Шпаргалки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок