Головна Головна -> Інше українською -> Література українська -> Короткий переказ Повість непогашеного місяця (Борис ' Пильняк)

Короткий переказ Повість непогашеного місяця (Борис ' Пильняк)

Назва:
Короткий переказ Повість непогашеного місяця (Борис ' Пильняк)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,68 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Повість непогашеного місяця (Борис Пильняк)
У передмові автор підкреслює, що приводом для написання цього твору була не смерть М. В. Фрунзе, як багато хто думає, а просто бажання поміркувати.Читачам не треба шукати в повісті справжніх фактів і живих осіб.
Рано вранці в салон-вагоні екстреного поїзда командарм Гаврилов, який відав перемогами і смертю, «порохом, димом, ламаними кістками, рваним м'ясом», приймає рапорти трьох штабістів, дозволяючи їм стояти вільно. На запитання: «Як ваше здоров'я?» - Він просто відповідає: «От був на Кавказі, лікувався. Тепер одужав. Тепер здоровий ». Офіційні особи тимчасово його залишають, і він може поговорити зі своїм старим другом Поповим, якого ледве пускають в розкішний, що прийшов з півдня вагон. Ранкові газети, якими, незважаючи на ранній час, вже торгують на вулиці, бадьоро повідомляють, що командарм Гаврилов тимчасово залишив свої війська, щоб прооперувати виразку шлунка. «Здоров'я товариша Гаврилова вселяє побоювання, але професора ручаються за успішний результат операції».
Передовиця найбільшої газети повідомила також, що тверда валюта може існувати тоді, коли вся господарська життя буде побудована на твердому розрахунку, на твердій економічній базі. Один із заголовків свідчив: «Боротьба Китаю проти імперіалістів», в підвалі виділялася велика стаття під назвою: «Питання про революційне насильство», а потім йшли дві сторінки оголошень і, звичайно, репертуар театрів, вар'єте, відкритих сцен і кіно.
У «будинку номер перший» командарм зустрічається з «негорбящімся людиною», який розмова про операцію зі здоровим Гавриловим почав зі слів: «Не нам з тобою говорити про жорні революції, історичне колесо - на жаль, я вважаю, в дуже великій мірі рухається смертю і кров'ю - особливо колесо революції. Не мені тобі говорити про смерть і крові ».
І ось з волі «негорбящегося людини» Гаврилов потрапляє на консиліум хірургів, майже не задають питань і не оглядали його. Однак це не заважає їм скласти думку «на листку жовтої, погано обірваної, без лінійок папери з деревного тесту, яка, за довідками спеців і інженерів, повинна зотліти в сім років». Консиліум запропонував прооперувати хворого професору Анатолію Кузьмичу Лозівському, асистувати погодився Павло Іванович кокосів.
Після операції всім стає ясно, що ні один з фахівців, по суті, не знаходив потрібним робити операцію, але на консиліумі всі промовчали. Ті, кому безпосередньо належало взятися за справу, щоправда, обмінялися репліками на кшталт: «Операцію, звичайно, можна і не робити ... Але ж операція безпечна ...»
Увечері після консиліуму над містом піднімається «нікому не потрібна перелякана луна», «білий місяць в синіх хмарах і чорних провалах неба».Командарм Гаврилов заїжджає в готель до свого друга Попову і довго розмовляє з ним про життя. Дружина Попова пішла «з-за шовкових панчіх, з-за духів», кинувши його з маленькою дочкою. У відповідь на визнання одного командарм розповів про свою «постарілій, але єдиною на все життя подруги».Перед сном у себе в салон-вагоні він читає «Дитинство і юність» Толстого, а потім пише кілька листів і кладе їх у конверт, заклеює і підписує: «Розкрити після моєї смерті». Вранці, перед тим як відправитися в лікарню, Гаврилов наказує подати собі гоночний автомобіль, на якому довго мчить, «розриваючи простір, минаючи тумани, час, села». З вершини пагорба він оглядає «місто в відсвітах каламутних вогнів», місто здається йому «нещасним».
До сцени «операції» Б. Пильняк вводить читача у квартири професорів кокосова і Лозівського. Одна квартира «консервувала в собі кордон дев'яностих і дев'ятисоте російських років», інша ж виникла в літа від 1907 до 1916-го. «Якщо професор кокосів відмовляється від машини, яку йому чемно хочуть надіслати штабісти:« Я знаєте, батечку, служу не приватним особам і їжджу в клініки на трамваї », то інший, професор Лозовський, навпаки, радий тому, що за ним приїдуть:« Мені треба перед операцією заїхати у справах ».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Короткий переказ Повість непогашеного місяця (Борис ' Пильняк)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок