Головна Головна -> Інше українською -> Література українська -> Ліна Костенко. Розповідь про поетесу

Ліна Костенко. Розповідь про поетесу

Назва:
Ліна Костенко. Розповідь про поетесу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УРОК
Ліна Костенко. Розповідь про поетесу


Мета: ознайомити одинадцятикласників із життєвим шляхом поетеси, прокоментувати гоніння та заборони на вивчення її творчості; на прикладі життя і творчості Ліни Костенко виховувати в учнів національну гідність і свідомість.
Тип уроку: лекція.
Обладнання: портрет Ліни Костенко, ілюстративний матеріал, епіграф.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
II. Перевірка засвоєних знань.
Запитання до учнів.
- Що ви знаєте про поетів-шістдесятників?
III. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
Епіграфом уроку хай стануть слова Ліни Костенко: Я вибрала Долю собі сама. І що зі мною не станеться — У мене жодних претензій нема до Долі — моєї обраниці.
Українську поезію сьогодні важко уявити без Ліни Костенко. У її ди-вовижному за красою і силою поетичному голосі гармонійно поєднали-ся зворушлива ніжність жінки і твердість духу справжнього борця, філо-софська заглибленість у проблеми буття і пристрасна емоційність трибу-на. Поетеса живе і творить у Києві. Вона прийшла у світ української поезії у дерзновенний і обнадійливий час, коли молоде покоління шіст-десятників потужно заявило про світанок нового дня в мистецтві і суспільстві.
Народилась Ліна Костенко 19 березня 1930 року в містечку Ржищів, розташованому за 80 кілометрів униз по Дніпру від Києва. Всього шість років прожила в ньому майбутня поетеса, та воно назавжди залишилось у її пам'яті. Своєрідний дух прадавнини витав над цими високими берега-ми Дніпра. Батько багато розповідав Ліні про народні повстання під про-водом Павлюка, Гуні, Остряниці, які бачило містечко.
Коли Ліні Костенко було 6 років, сім'я переїхала до Києва. Над бере-гами вічної ріки зазнала її сім'я перших випробувань. Батька назвали * "ворогом народу" і став він в'язнем ГУЛАГу. Таких людей комуністична влада не любила, бо він багато знав, володів 12 мовами, був справжнім українським інтелігентом.
Коли Ліні минуло 11 років, розпочалася війна. їй довелося пізнати гірку долю біженців. Писати вірші почала з 14, а друкуватись — у 16 років.
Після закінчення школи у 1951 році стала студенткою Київського педагогічного інституту. Навчання не приносить задоволення юній Ліні. Задушлива атмосфера повоєнного життя в столиці України кінця 40-х років виявилася нестерпною, тому дівчина вдається до досить рішучого кроку: залишає його і, витримавши у 1951 році дуже вимогливий творчий конкурс, стає студенткою першого курсу Московського літературного інституту — єдиного на той час у світі вищого навчального закладу, в яко-му здобували освіту майбутні майстри художнього слова. В інституті ви-тав дух вільнодумства, який мав велике значення для творчого визріван-ня молодої поетеси. Під час навчання в інституті Ліна Костенко гідно представляла українську поезію. Коли на літературних вечорах, семіна-рах чи просто дружніх вечірках у студентському гуртожитку починала читати свої твори, усі замовкали, бо враз потрапляли у полон її поетич-ного слова. І викладачі, і студенти були переконані: Ліна Костенко — майбутня знаменитість.
Закінчивши з відзнакою інститут і повернувшись до Києва, молода поетеса відразу відчула, наскільки процеси десталінізації гальмуються в Україні. Та все ж зрушення відбувалися. Спочатку в літературі та мис-тецтві, потім — в інших сферах життя. Ліна Костенко видає дві поетичні збірки — "Проміння землі" (1957) та "Вітрила" (1958). Всі, хто стежив за літературним процесом, відчули, що в поезію прийшла неабияка творча особистість.
У 1961 році вийшла третя книга Ліни Костенко — "Мандрівки серця". Вона викликала схвальні відгуки, в тому числі і Василя Симоненка, який у цей час працював журналістом у Черкасах.
Ідея українського відродження набувала все більшого поширення. Це дуже турбувало партійне керівництво, яке тільки чекало команди з Москви, аби приструнчити покоління митців-шістдесятників. З 1963 року почався процес притискування, заборони всього, що дихало свободою і національним піднесенням. Саме у цей час Ліна Костенко готує до друку четверту збірку "Зоряний інтеграл", але вихід її спочатку затрима-ли, а потім заборонили.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Ліна Костенко. Розповідь про поетесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок