Головна Головна -> Інше українською -> Література українська -> МОДЕЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНІ НА ОСНОВІ ЕНЕРГОВИРОБНИЧИХ ЦИКЛІВ

МОДЕЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНІ НА ОСНОВІ ЕНЕРГОВИРОБНИЧИХ ЦИКЛІВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНІ НА ОСНОВІ ЕНЕРГОВИРОБНИЧИХ ЦИКЛІВ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кононова Катерина Юріївна
УДК 330.332:330.4 (477)
МОДЕЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНІ
НА ОСНОВІ ЕНЕРГОВИРОБНИЧИХ ЦИКЛІВ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна,
Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук
Кизим Микола Олександрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, доцент кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ковальчук Костянтин Федорович,
Національна металургійна академія України
(м. Дніпропетровськ), декан економічного факультету;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лепа Микола Миколайович,
Обчислювальний центр Інституту економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор.
Провідна установа - | Донецький національний університет,
кафедра економічної кібернетики,
Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 14.11.2002р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а
Автореферат розісланий 11.10.2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Високі темпи економічного росту в країнах колишнього соціалістичного табору можна пояснити різними причинами. Але в першу чергу тим, що ці країни, наприклад, Угорщина і Польща, протягом останніх десяти років залучили у свою економіку майже 86 млрд. доларів США прямих іноземних інвестицій. Для нашої країни такі обсяги є особливо показовими, оскільки Угорщина і Польща разом узяті володіють приблизно однаковим з Україною територіальним і демографічним потенціалом. Однак в останні роки в Україну надійшло лише близько 10 млрд. доларів США, що більш як у 8 разів менше, ніж у вищезгадані країни. Рівень як вітчизняних, так і іноземних інвестицій явно недостатній для забезпечення високих темпів економічного росту нашої країни. Крім того, у зв'язку з нераціональною структурою їхнього використання, особливу актуальність на сьогодні набуває розробка принципово нових механізмів реалізації інвестиційної політики в Україні.
У нинішніх умовах, коли все більш зростаюча частина економічного навантаження лягає на регіони, саме від ефективності регіональної інвестиційної політики залежать: стан виробництва, технічний рівень основних фондів підприємств, можливості структурної перебудови економіки, рішення соціальних і екологічних проблем регіону.
Широке коло питань, пов’язаних як з концептуальними основами інвестиційної діяльності, так і з моделюванням інвестиційних процесів, а також соціально-економічної діяльності регіону, висвітлено в роботах вітчизняних і зарубіжних учених, таких як Аганбегян А.Г., Бандман М.К., Гранберг А.Г., Голіков А.П., Гріньова В.М., Дадаян В.С., Забродський В.А., Іщук С.І., Кизим М.О., Клебанова Т.С., Ковальчук К.Ф., Колосовський М.М., Лепа М.М., Нікольський І.В., Пономаренко В.С., Портер М., Саушкін Ю.Г., Стеченко Д.М., Шніпер Р.І., Шаталін С.С.
Але, як показує практика, при прийнятті рішення щодо розподілу інвестиційних ресурсів між галузями регіону найчастіше до уваги приймаються лише плани розвитку окремих галузей без урахування міжгалузевих зв'язків і цілей соціально-економічного розвитку регіону в цілому. Тому на сьогодні все більш актуальною стає задача моделювання інвестиційних процесів у регіоні з урахуванням міжгалузевих зв'язків. Таким чином, розробка концепції формування стратегії інвестиційного розвитку регіону має теоретичне і практичне значення і може стати основою для прийняття регіональною владою ефективних управлінських рішень у цій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНІ НА ОСНОВІ ЕНЕРГОВИРОБНИЧИХ ЦИКЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок