Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій Великий гуманіст епохи Відродження В. Шекспір

Сценарій Великий гуманіст епохи Відродження В. Шекспір

Назва:
Сценарій Великий гуманіст епохи Відродження В. Шекспір
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Cценарій
Тема. Великий гуманіст епохи Відродження В. Шекспір.


План.
Англія 16 ст. Історична довідка.
Перекладачі творів Шекспіра
Роль Шекспіра у розвитку англійської поезії (жанр “сонет”)
Вклад великого гуманіста епохи відродження Англії в розвиток театру.
Історик.
В 16 ст. розвивався талант Шекспіра, сина ремісника, який в 20 років залишає рідну домівку, дружину з трьома дітьми, а сам разом з бродячими акторами подорожує до Лондону, шукаючи щасливої долі, а головне заробітку.
Ми вже багато говорили про життя Шекспіра, але сьогодні нам випала нагода зустрітися з Мері Сміс, його праправнучкою.
(Питання до Мері Сміс про життя та творчість Шекспіра)
Ведуча. Сьогодні Шекспір відомий всьому світу. Він написав більше 150 сонатів, 37 п’є, декілька поем. Як ви розумієте, твори написані англійською мовою, але ж читають їх люди різними мовами, нарізних мовах вони ідуть на сценах театрів світу. А все завдяки перекладачам.–
Хто ж перекладав твори Шекспіра? (П. Мирний, Л. Українка, І. Франко, М. Старицький, П. Куліш, М. Рильський, І. Кочерга, М. Бажан, Б. Тен, С.Маршак, Б. Пастернак).
Першим драматичним твором Шекспіра, перекладеним українською мовою був “Гамлет”. Переклад Старицького. Укр. мовою видане повне зібрання творів у 6 томах у 1986 р.
Ведуча: Сонети Шекспіра можна не тільки читати, а навіть і співати. Послухаємо запис сонету Шекспіра у виконанні А. Пугачової.
Ведуча: Сонет – канонічна віршована форма, що складається з двох катренів і двох трусів. Вважають, що сонет виник в Італії в 13-14 ст. у творчості Данте, розвивався Петраркою. Першим англійським поетом, який використав форму сонета, був Томас Уайт (1503-1542). В перше десятиріччя 16 ст. написав свої сонети і Шекспір. Назва “сонет” в шекспірівську епоху вільно використовувалась для назви будь-якого короткого вірша. 17-18 ст. форма сонета зовсім зникла з поезії. Інтерес до неї відродився на початку 19 ст. в епоху романтизму.
В 1830 р. О.С. Пушкін написав вірш, який так і назвав “Сонет”.
Учні читають сонети англійською, українською та російською мовами.
Ведуча: У Шекспіра багато присвячено “смуглявій леді” Хто вона? Припускали, що це Керфі Фіттон, але вона, як виявилося була білява. Можливо, це донька придворного музиканта – Емілія.
Як уже повідомлялось, сонети від 127 до 154 присвячені “смуглявій леді”. Тут автор виступає проти давньої літературної традиції, що йде від царських часів, згідно якої тільки біляві жінки вважалися прекрасними і тільки вони грали роль героїнь. Як і всюди, Шекспір стверджує, що ціниться не тільки природна краса. В його творах ця жінка – живе створіння, гарна, строшки зрадлива.
Учні читають сонети.
Ведуча: Сонети дають уявлення про моральне обличчя автора, за ними відчувається вразлива душа, гаряча серце, висока громадська принциповість автора.
Поет суворо засуджує підлоту, несправедливість, а силу і значення мистецтва підносить над владою, титулами, багатством.
Учні читають сонети.
Ведуча: В більш пізних сонетах звучать важкі роздуми поета над своїм життям, деякі сонети перегукуються з великими трагедіями Шекспіра.
Читають сонети.
Ведуча: Сонети Шекспіра, поеми зробили його відомим. Можна було б далі йти цим шляхом, на якому його чекала слава і дари меценатів. Та щойно знову почалися спектаклі, які були заборонені під час чуми 1592-1594 рр. Шекспір одразу повертається до театру. Чому? Відомий шекспірознавець Анікст пояснює це чисто матеріальними причинами, адже у Стредфорді Шекспір залишив зубожілу родину. Це так! Але важко повірити, що людина такої моральної сили і таланту зважала передусім на матеріальні фактори? У кожної стародавньої людини є своє покликання. У Шекспіра був його театр.
Згадайте, скільки драматичних творів написав Шекспір? Про що вони розповідають? Де і як здійснювалась їхня постановка?
Ведуча: переходимо до останнього питання конференції.
Як, коли і ким був заснований театр, де ставилися п’єси Шекспіра і роль великого гуманіста в його розвитку.
Виступ учня: На правому березі Темзи в передмісті Лондона був побудований дерев’яний театр “Глобус”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Сценарій Великий гуманіст епохи Відродження В. Шекспір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок