Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій Географічне положення та населення Європи

Сценарій Географічне положення та населення Європи

Назва:
Сценарій Географічне положення та населення Європи
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сценарій уроку
на тему:
Географічне положення та населення Європи


На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
де розташована Європа;–
як географічне положення Європи впливає на господарську діяльність її населення.–
яка кількість населення в Європі;–
які особливості його природного руху, вікової та статевої структури;
Географічним положенням називають положення будь-якого пункту чи території щодо земної поверхні і географічних об’єктів.
Положення щодо земної поверхні визначається за допомогою географічних координат.
Згадайте:
Як визначити широту і довготу даної точки на земній поверхні?
Положення щодо інших географічних об’єктів визначається за допомогою різних карт та інших джерел географічної інформації.
Найбільш повне уявлення про географічне положення може дати його вивчення з різних точок зору методами фізичної, економічної і політичної географії.
Таблиця «Географічне положення»
Фізико-географічне
1. Положення на земній кулі щодо екватора і нульового меридіана.
2. Крайні північна, південна, західна і східна точки, їх координати.
3. Сусідні фізико-географічні об’єкти та положення щодо них.
4. Вихід до океанів і морів.
5. Вплив географічного положення на особливості природних умов. | Економіко-географічне
1. Положення на економічній карті світу.
2. Сусідні регіони, рівень їхнього економічного розвитку й особливості взаємин з ними.
3. Особливості берегових ліній (довжина).
4. Положення щодо міжнародних шляхів сполучення, сировинних баз і найважливіших торговельних партнерів. | Політико-географічне
1. Положення щодо різних міжнародних об’єднань і центрів міжнародної напруженості.
2. Участь країн світу (регіону) у міжнародних організаціях.
3. Вплив різних політичних сил, що знаходяться як усередині регіону, так і за його межами, що впливають на політичні і економічні процеси.
Фізико-географічне положення Європи
Фізико-географічне положення іноді порівнюють з поштовою адресою: щоб Ваше послання знайшло адресата, необхідно зазначити країну, місто, вулицю, будинок, квартиру . Так і в цьому випадку: нам необхідно точно знати, в якій півкулі знаходиться дана частина.світу, які її крайні точки і їхні координати, хто її найближчі “сусіди”.
Не менш вдалим можна вважати порівняння фізико-географічного положення з долею: якщо природа “створила” на території Європи хвилясті рівнини і середньовисокі гори, розпорядилася мати досить м’який клімат і при цьому підставляти свої північні райони подиху Арктики, а південні – спекотним тропічним повітряним масам, мати у своєму розпорядженні різноманітні грунти і вихід до морів північного Льодовитого й Атлантичного океанів – так тому й бути! Подобається це чи не подобається – люди приймають це.
Тож яка адреса Європи, і що їй запропоновано долею?
Європа – одна з шести частин світу, вона розташована на заході материка Євразія і займає приблизно п’яту його частину. Європа й Азія виглядають сіамськими сестрами, щоправда, зовсім не близнюками, але, насправді, це неподільне ціле – материк Євразія. Поява Європи й Азії у вигляді окремого материка нашої планети відбулося в мезозойську еру, у результаті відділення євразійського континенту від Північної Америки.
Кордон між Європою й Азією часто проводять по-різному. За одним з найпоширеніших варіантів, умовний кордон між цими двома частинами світу проходить по східному схилу Уралу, приєднуючи цю гірську систему до Європи, по річці Ембі, північному і північно-східному узбережжю Каспійського моря-озера, Кумо-Маницькій западині, нижній течії Дону.
Європа знаходиться в центрі материкової – Північної півкулі, її площа – близько 10 млн. км2, це приблизно відповідає 15 територіям України. Гринвіцький меридіан “відтинає” крайню західну частину Європи, основна територія знаходиться в межах помірних широт. Лише крайні її частини на півночі та півдні знаходяться у субарктичному і тропічному поясах. Деякі острови розташовані в царстві вічної мерзлоти – Арктиці. На крайній півночі на територію Європи “заходить” Північне полярне коло, за цим “кордоном полярної ночі” розташовані райони з досить суворими для цієї частини світу кліматичними умовами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Сценарій Географічне положення та населення Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок