Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій Відкрий для себе Україну

Сценарій Відкрий для себе Україну

Назва:
Сценарій Відкрий для себе Україну
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,86 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Cценарій
Інтелектуальний конкурс “Відкрий для себе Україну”


Мета: Забезпечити умови для творчої самореалізації учнів, збагатити старшокласників інформацією про невідомі сторінки з історії, літератури, мистецтва України. Розвивати уяву, пам’ять, вміння самостійно аналізувати факти. Виховувати почуття національної гідності.
Обладнання. Плакати з висловами про Україну, табло результатів, призи переможців.
Хід конкурсу.
Наш конкурс ми розпочнемо словами Василя Симоненка
«Україно! Доки жити буду.
доти відкриватиму тебе»
нехай ці слова стануть епіграфом нашої зустрічі, а слова великого І.Франка «Нам пора для України жить!» – девізом нашого конкурсу. (Пісня і слова)
Україна має свою багатовікову історію, своєрідну культуру, літературу. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати; про що розповісти іншим.
Конкурс складається з 4 турів:
І. Відкрий для себе Україну.
ІІ. Сім днів України.
ІІІ. Славетні українці.
IV. Забавлянки бабусі Мар’янки.
Знайомство з командами.
Представлення журі.
Перший тур розпочинаємо одним питанням, яке допоможе встановити порядок виступу команд.
Питання: «Скільки чоловік проживає в Коломиї за даними останнього перепису населення в Україні?»
У першому турі за кожну правильну і повну відповідь команда одержує 3 бали.
І тур.
Відкрий для себе Україну.
В кінці XII ст. держаний осередок Давньої Русі переноситься на Захід. Такий осередок почав будувати один з нащадків Володимира Мономаха. Це був важкий час, бо монголо-татарські війська не раз спустошували землі, але князь часто здобував перемоги над ордами ворогів. У Європі він був одним із найвидатніших правителів на той час. Мудрий та далекоглядний, він уміло впроваджував політику вдалого співіснування з сусідами: татарами та католицьким Заходом.
Назвіть цього князя. Яка яскрава подія пов’язана з його іменем, що відбулася у 1253 р.
У народну пам'ять він увійшов не тільки хоробрим воїном і оборонцем рідної землі, а й справжнім будівничим. Він любив засновувати і споруджувати міста. Одне з них і сьогодні одне з найяскравіших міст Європи і має значення культурного і освітнього центру на західній Україні.
Чому на нього кажуть не просто князь Данило Галицький, а король Данило?
З його іменем пов’язана найгероїчніша доба в літописі Запорізької Січі. Упродовж 20 років він не покладав ратної зброї, проявляючи надзвичайний військовий хист завзято відстоюючи козацьку волю, давні запорізькі звичаї і цілковите самоврядування України. Цього славного лицаря 15 разів обирали кошовим отаманом чого споконвіку не бувало на Запоріжжі. Розповідають, що саме він диктував листа турецькому султану Магомету IV на славнозвісній картині Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».
Назвіть ім’я цього славетного лицаря Запорізької Січі.
(Іван Сірко – кошовий отаман)
3. Шевченко мав звання академіка Петербурзької академії мистецтв.
А з якої спеціальності?
(По гравіруванню на міді)
Видатна українська співачка Соломія Крушельницька в 1897 р. гастролювала Південною Америкою. Її тріумф продовжувався п’ять місяців. Гастролі закінчилися великим бенефісом в столиці Чілі. Чілійці влаштували незрівняній Соломії небувалі овації та віддали шану у відповідності з національною традицією.
Що це за традиція?
(Чілійці випустили в театр білих голубів)
Переможцем половців називали літописці цього князя. Він знищив половців так, що вони від тоді служили вже руським князям. Не дозволяв щоб свої князі сварилися або билися між собою. Щоб злучити всі українські сили проти ворогів він скликав два рази всіх князів на з’їзд. На тих з’їздах князі присягали на Євангеліє і цілували хрест, що будуть жити в згоді між собою, а це дуже зміцнило державу. За нього Київ пережив період піднесення: збудовано нові храми, наповнилась державна скарбниця. Слава про нього йшла по всіх краях. Грецький цісар Константин прислав йому дорогі дарунки, між яким був золотий вінець з хрестом зверху, який зберігся до наших днів. Це була велика честь для Київської Русі. Він був онуком Ярослава Мудрого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Сценарій Відкрий для себе Україну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок