Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій Основа словесної творчості учнів

Сценарій Основа словесної творчості учнів

Назва:
Сценарій Основа словесної творчості учнів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сценарій уроку
Основа словесної творчості учнів
(5-й клас)


Зробіть свого учня
уважним до явищ природи —
і ви швидко його зробите допитливим;
але щоби підтримати цю допитливість,
не поспішайте задовольняти її...
Жан-Жак Руссо
«Подумай, доведи, порівняй, відгадай, зроби висновок» — так доцільно відповідати на запитання учнів, прагнучи розвинути їхній інтерес до світу, їхню фантазію, думку.
Необхідно цілеспрямовано виробляти у школярів уміння помічати у предметі яскраве, характерне й зображувати його словом, виховувати внутрішню потребу передавати власне бачення світу, власне сприймання краси.
Завдяки органічній взаємодії слова й унаочнення діти вчаться висловлювати свою думку. Вправляння у спостережливості, спогляданні предметів, виділенні їх ознак є кращим способом, за допомогою якого можна досягти самостійності, розвиваючи дар слова.
Учням подобаються ті види навчальної діяльності, які дають їм матеріал для роздумів, можливість виявляти ініціативу та самостійність, потребують розумового напруження, винахідливості та творчості.
Кожна дитина має до чогось певні здібності. Наше завдання — відшукати найменші пагінці таланту, розвивати їх. Адже в майбутньому трудовому житті стануть у пригоді міцна пам’ять, гостре око, хороший смак, образне мислення. Усе це розвивається під час виконання різних творчих робіт. Важливо на уроці використовувати проблемні завдання. Наявні в них суперечності викликають дискусію, спонукають до роздумів, пошуків і певних висновків.
Наведу конкретні приклади. Урок української літератури у 5-му класі з теми «Жити для людей і серед людей» (робота з текстом казки «Названий батько»).
Перед опрацюванням нового матеріалу пропоную дітям прочитати з дошки уривок тексту:
«Слухайтесь мене, то я з вас людей пороблю, навчу, як жити, з правдою не розминаючись».
Поміркуйте над змістом цих слів. Хто може так сказати? Кому?
Щоб вам легше було зрозуміти ці слова, прочитайте назву тексту, з якого вони взяті та над яким ми будемо працювати на уроці.
Діти читають казку «Названий батько».
Написані слова є наказом чи ні?
Доведіть.
Як допоміг дід-батько своїм названим синам? З якою умовою? Як, на вашу думку, брати повинні були жити, ставитись до людей, до майна?
Серед надрукованих на картці прислів’їв виберіть ті, які стосуються персонажів, а якими можна висловлювати головну думку (робота у групах).
Яка заможність, така і скупість. Хто багатий, той не любить давати. Дай курці грядку, а їй і городу мало. Що мали, тим і приймали. У багатство не вдаряє, а чим має, тим вітає. Яке частування, таке й дякування.
Тема « Дружба людини з природою» (Є. Гуцало «Лось»).
Завдання: послухайте оповідання та поміркуйте, чому саме така тема уроку.
У класі завжди є діти різного рівня навчальних можливостей. Отже мають місце й диференційовані навчальні завдання, наприклад:
1. Ваше уявлення про благородство, про добрих і злих людей.
2. В якій частині автор милується красою лося, а в якій поведінкою?
3. Поділіть текст на частини. Яка музика буде відтворювати ці частини?
4. Що можна почути, відчути, уявити, побачити?
5. Диференційоване домашнє завдання:
а) скласти діафільм за змістом оповідання «Лось»;
б) придумати продовження оповідання «Лось»;
в) підготуватись до конкурсу доповідачів (дізнатись про лосів, оленів. Скласти про них розповідь і виступити з нею перед класом).
Добираючи матеріал за текстом або за картиною, стараюсь навчити учнів чуттєво сприймати світ, бачити, відчувати багатство барв, форм, звуків рідної землі.
Школярам подобається самостійно порівнювати, співставляти певні факти та явища, узагальнювати певні закономірності. виводити правила. А потім звіряти свої міркування з матеріалом підручника.
Тема «За мудре княження народ його прозвав Мудрим» (О. Олесь «Яро-слав Мудрий»).
Мета: розширити уявлення учнів про історичне минуле, про мудрість і розважливість Ярослава Мудрого; збагачувати словниковий запас школярів; виробляти в учнів уміння самостійно аналізувати та робити висновки; виховувати у школярів зацікавленість до історичного минулого нашого народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Сценарій Основа словесної творчості учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок