Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій Розвиток міжнародних перспектив: Європа і світ

Загрузка...

Сценарій Розвиток міжнародних перспектив: Європа і світ

Назва:
Сценарій Розвиток міжнародних перспектив: Європа і світ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,83 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій уроку
на тему:
Розвиток міжнародних перспектив: Європа і світ


На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
чому Європа завжди прагнула розширення;–
яке місце посідає Європа в сучасному світі і яке прагне посідати;–
з ким , як і чому співпрацює сучасна Європа.
Інформація до роздумів:–
Населення Європи складає близько 800 млн. людей (не більше 20%), а загальна частка у світовому виробництві сягає 40%; на долю ЄС припадає близько 20% світового ВВП і понад 25% світової торгівлі.–
В багатьох країнах Африки та Азії європейські мови є державними (разом із місцевими).–
В багатьох країнах інших регіонів діють системи права, в основу яких покладено європейські правові принципи.–
Зберігаються тісні економічні, політичні і культурні зв’язки Європейських країн з їхніми колишніми колоніями.–
Європа, наче магніт, притягає до себе емігрантів з колишніх колоній.–
З п’яти членів Ради Безпеки ООН, навіть якщо не рахувати Росію, два члени – європейські країни (Велика Британія і Франція); із семи членів “великої сімки” найбільш економічно розвинутих країн світу чотири – європейські.
Поміркуємо: як можна оцінити ці факти, про що вони свідчать?
Європейська цивілізація завжди відрізнялась динамізмом. Європа завжди прагнула вийти за власні межі. Велика грецька колонізація і походи Олександра Македонського, нестримна експансія стародавнього Риму і Хрестові походи, наполегливі пошуки морського шляху в Індію і Епоха Великих географічних відкриттів, переселення мільйонів європейців в Америку, Австралію, Нову Зеландію і боротьба за колонії – протягом століть немовби якась сила штовхала Європу і європейців до освоєння всього світу.
І пояснення цього були різні: і нестача ресурсів, і перенаселення Європейського континенту, і пошуки золота чи ринків збуту, і прагнення нести іншим народам християнські цінності, і жадоба збагачення, і жадоба нових знань.
Зустрічі європейської та інших цивілізацій теж бували різними. Освоєння європейцями неєвропейського світу супроводжувалось війнами, пограбуванням колоній, загибеллю мільйонів людей і цілих цивілізацій, взаємним відштовхуванням і взаємним неприйняттям.
Але і взаємними впливами і взаємним збагаченням. Сьогодні неможливо уявити навіть повсякденне життя без плодів і результатів таких взаємовпливів.
Завдання: спробуйте назвати, що принесли такі взаємні контакти в повсякденне життя Європи та неєвропейського світу?
Сьогоднішній світ дедалі більше стає єдиним. Термін “глобалізація” є надзвичайно популярним. Можна сперечатися про переваги і недоліки цього процесу, про те, що він несе світові – але від цього не можна сховатись.
Яке ж місце Європи в цих процесах і в сучасному світі взагалі? Можна сказати, що Європа є однією з рушійних сил цих процесів. Особливе місце тут займає Європейський Союз. Саме він сьогодні є провідною силою в Європі і прагне посісти відповідне місце в світі в цілому. Він визначає шляхи розвитку міжнародних перспектив, основні напрямки співробітництва Європи з іншим світом.
Які ж стратегічні завдання ставить він перед собою, а отже, і перед Європою в цілому. Розглянемо їх, спираючись на офіційні документи цієї організації.
Перше і головне завдання – створення стабільної Європи, яка матиме вплив в усьому світі. Звідси – необхідність миру, демократії і дотримання прав людини в усіх європейських країнах, особливо в новопосталих. Євросоюз надає їм допомогу у вирішенні цих завдань. Стратегічним напрямком у подоланні проблем є розширення, поступове включення всіх європейських країн в загальноєвропейську систему.
Друге завдання – збереження власної конкурентоспроможності на світовому ринку з одночасною лібералізацією світової торгівлі. Вважається, що це принесе найбільшу користь країнам, що розвиваються.
Останнім часом дедалі більш актуальною стає проблема збереження миру і стабільності в світі, боротьба з міжнародним тероризмом. А для цього необхідна тісна співпраця з усіма країнами і міжнародними організаціями, участь у миротворчих операціях в багатьох регіонах і зонах конфліктів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Сценарій Розвиток міжнародних перспектив: Європа і світ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок