Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> інша робота безкоштовно: Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні

Загрузка...

Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні / сторінка 6

Назва:
Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Антропогенне навантаження на довкілля в багатьох регіонах планети досягло рівня, небезпечного для здоров’я. Тим часом визнано, що політика в галузі охорони здоров’я та довкілля повинна забезпечувати стійкий з екологічного погляду розвиток держави, ефективне попередження негативного впливу і контроль за ним, а також доступ до здорового довкілля, заснованого на принципах справедливості. Ці принципи покладено в основу Європейської хартії з навколишнього середовища і охорони здоров’я, одним з яких стверджується, що кожна людина має право на оточення, яке б сприяло найбільш високому її рівню здоров’я.
Нинішню екологічну ситуацію в Україні можна охарактеризувати як кризову.
Основні причини кризи екологічної ситуації:
низький рівень екологічної свідомості суспільства;
тривале надання переваги розвитку сировинно-видобувних галузей;
висока питома вага в структурі промисловості ресурсо- та енергомістких технологій;
низька ефективність очисних споруд;
недосконалість правових та економічних механізмів захисту довкілля;
недостатнє забезпечення дотримання законодавства з охорони довкілля;
незавжди доцільне використання коштів, одержаних від платежів за ресурси і відходи, штрафних та фінансових санкцій;
недостатнє інформування громадськості щодо стану довкілля.
Стан здоров’я населення України також можна вважати кризовим: очікувана при народженні середня тривалість життя порівняно з розвинутими європейськими державами є низькою.
Основні причини кризи стану здоров’я населення:
відсутність у значної частини населення навичок здорового способу життя;
нестабільність у суспільстві і незадовільне матеріальне становище населення;
негативний вплив факторів довкілля;
недостатнє забезпечення дотримання законодавства з охорони здоров’я;
незавжди достатня і доступна медична допомога.
Ситуація, що склалася, потребує втручання на державному, регіональному і місцевому рівнях в усі сфери життєдіяльності суспільства – культури і духовності, освіти та інформування, політики, економіки, законодавства, охорони здоров’я.
Джерела до питання «Демографічна проблема”
За матеріалами журналу “Географія та економіка в школі”
Україна раніше вважалася демографічним лідером Європи – кількість її жителів постійно збільшувалась, навіть за умов масових еміграційних відпливів. Тепер, за демографічною статистикою, вона – аутсайдер світу. З 1991 р. Україна посіла перше місце у Європі за рівнем смертності населення. Нині в нашій країні найстаріше населення на континенті. За останні 6 років у державі померло на 1 млн. 150 тис. більше, ніж народилося. Середній вік українців знизився на 3,5 роки, смертність серед працездатного населення, особливо чоловіків, збільшилась у 4 рази.
За результатами Всеукраїнського перепису населення, який відбувся 05.12.2001 р., в Україні наявне населення становить 48,5 млн. осіб, постійне – 48,2 млн. осіб (це на 3,2 млн. менше, ніж у 1989 р.). За прогнозами Міністерства економіки України, до 2026 р. кількість населення зменшиться ще на 4 млн. осіб.
Матеріали слухання 21 травня 2003 р. у Верховній Раді на тему: “Демографічна криза в Україні: її причини і наслідки”
Щодо причин цього тривожного явища, то одні дослідники переконані, що вся річ – у низькій якості життя, і саме через це в українській родині тепер дедалі рідше народжуються двоє дітей, то інші пояснюють низьку народжуваність в Україні загальноєвропейською демографічною тенденцією. Мовляв, сучасна українська жінка під впливом нових, пов’язаних з повільним розвитком суспільства життєвих стандартів не хоче обмежувати себе кухнею і доглядом за дітьми, тому й менше їх народжує, натомість активніше застосовуючи свою енергію в суспільних сферах. На думку Г. Крючкова (Голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони), проблема лежить в соціальній площині. Він нагадав, що доходи 40 мільйонів громадян сьогоднішньої України – нижчі від прожиткового мінімуму, за рівнем безробіття Україна посідає одне з перших місць у Європі, рівень ВВП на душу населення в 30 разів менший, ніж в середньому в межах Європейського союзу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Інше на тему: Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок