Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Скачати безкоштовно: Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні

Загрузка...

Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні / сторінка 7

Назва:
Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Поза Україною в даний час шукають роботу від 5 до 7 мільйонів її громадян. Військо дістає поповнення, 70% якого нездатне виконувати свої обов’язки за станом здоров’я.
Джерела до питання “Енергетична та сировинна проблема”.
Чому треба закрити частину шахт Донбасу?
Вугільна галузь є чи не найзбитковішою в Україні. За останніх 8 років виробництво скоротилося більше ніж удвічі. Через недосконалі, застарілі технології собівартість продукції є дуже високою. Шахти мають погане технічне обладнання і надто велику кількість працівників (півмільйона на приблизно 200 шахтах). Продуктивність праці удвічі нижча, ніж у Росії, і в 4 рази менша, ніж у Польщі.
Десятками років на шахтах не проводили ремонтів. Чимало з них вже не придатні до експлуатації, у багатьох шахтах вже вичерпано поклади вугілля. Раз у раз трапляються аварії, де гинуть десятки людей. Заборгованість із заробітної платні сягає сотень мільйонів доларів. Сповнені відчаю шахтарі намагаються шукати правди в столиці. Уряд виплачує частину боргу, але тим ситуації не рятує. Державні кошти не йдуть на оновлення техніки на тих шахтах, які можна було б перетворити на прибуткові. Понад 80% грошей поглинає заробітна платня. Навіть життєздатні шахти готівкою повертають собі тільки 10% вартості відвантаженого вугілля. Водночас держава штучно підтримує збиткові шахти. Тому прибуткові шахти не дістають грошей, які вони заробили. Проблема вже настільки ускладнилася, що іншого виходу, крім закриття збиткових шахт, просто немає. Конкурентоспроможність вугілля дедалі більше знижуватиметься, і рано чи пізно зупиняться всі шахти.
“Независимая газета” (2003, 23 липня)
“Україна готується до двох подій, здатних серйозно вплинути і на майбутнє країни, і на долю уряду Віктора Януковича, – до неврожаю і прогнозованої паливно-енергетичної кризи. Днями Президент Кучма розкритикував “слабку ланку” уряду – міністра палива й енергетики Сергія Єрмілова і віце-прем’єра Віталія Гайдука, який займається питаннями ПЕК. Леонід Кучма констатував, що зараз запасів вугілля на електростанціях удвічі менше, ніж у цей самий період минулого року, мазуту – у півтора рази менше. Запаси газу, порівняно з 2002 роком, скоротилися на 12%. Президент сказав: “Я звертав увагу Гайдука і Єрмілова на ці серйозні недогляди. Поки висновки не зроблені...”. Наприкінці промови Кучма заявив: “Якщо вони (міністри. – "НГ") вважають, що знову будуть використовувати газ, як у попередньому році, коли спалили п’ять мільярдів кубометрів, то думаю, що на це сподіватися не потрібно”. Зайвого газу в України немає. І замінити “блакитним паливом” дефіцитне вугілля можливо буде тільки в тому випадку, якщо цього захоче “Газпром”. Тим часом Віктор Янукович намагається вирішити ще одну найгострішу для країни проблему – продовольчу. У зв’язку з прогнозованим неврожаєм ціни на продукти збільшилися в кілька разів. Глава уряду цими днями обговорює сформовану ситуацію з керівниками правоохоронних органів і Державної податкової адміністрації. В Україні проводяться “комплексні перевірки суб"єктів господарювання” на предмет виявлення правопорушень на продовольчому ринку. Силовикам доручено також забезпечити безпеку збору врожаю, щоб не допустити “втрат і розбазарювання зерна”. Ще наприкінці червня уряд заявив про намір покарати торговців, які безпідставно підвищили ціни на продовольчі товари, і конфіскувати в них “надприбутки”... Щоб заспокоїти покупців і попередити можливий соціальний вибух, українські власті намагаються регулювати продовольчо-цінову ситуацію за допомогою адміністративних заходів. Так, київська міська держадміністрація на цьому тижні затвердила розпорядження про впровадження тимчасового регулювання роздрібних цін на основні продовольчі товари – хліб і хлібобулочні вироби, борошно, цукор, горох і гречку, а також макарони, пшеничну, ячну, манну крупи, пшоно і рис”.
Рекомендована література
Масляк П. О., Олійник Я. Б., Степаненко А. В. Словник-довідник учня з економічної і соціальної географії світу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Інше на тему: Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок