Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні

Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні

Назва:
Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Сценарій уроку
на тему:
Прояв глобальних проблем людства в Україні


Люди загинуть від невміння користуватися силами природи і від незнання істинного світу.
Напис на піраміді Хеопса
Або ми врятуємося всі разом, або майже ніхто не врятується.
С. Лем
На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
ознайомитеся з проявами глобальних проблем людства в Україні;–
поглибите вміння аналізувати джерела інформації й обґрунтовувати власну думку;–
покращите навички командної роботи, вміння враховувати думку кожного при складанні програм та проектів.
Хід роботи
Для виконання роботи використовуйте інформацію з попередніх параграфів посібника, інформацію з періодичної преси, Інтернету і матеріали Додатка № 1.
Завдання № 1
Оберіть глобальну проблему, прояв якої в Україні Ви хотіли би досліджувати: роззброєння; збереження миру; проблема організованої злочинності та мафії; подолання небезпечних хвороб; демографічна проблема; сировинна та енергетична кризи; проблема міжнародного тероризму.
Об’єднайтеся в групи експертів за даними проблемами. Визначте та озвучте своє кредо (основи світогляду, тверде переконання), яке відповідало б обраній проблемі.
Працюйте над дослідженням за методом “Дерево рішень”. Суть методу: ця методика застосовується при аналізі ситуацій і допомагає досягнути повного розуміння причин, які призвели до прийняття того чи іншого рішення в минулому. Також надає змогу проаналізувати успішні та негативні сторони вирішення певної проблеми. В ході обговорення в групах заповніть таблицю за зразком, що подано нижче. Після завершення роботи обміняйтеся результатами досліджень, щоб мати повну інформацію з даної теми.
Переваги | Проблема | Недоліки
- Україна, як член ООН, є суверенною стороною 18 міжнародних угод з питань екології, бере участь у 20 міжнародних конвенціях, понад 10 двосторонніх угодах, виконує міжнародні зобов’язання з охорони навколишнього середовища.
- Делегація України на 45-ій сесії Конференції ООН з прав людини у 1989 р. запропонувала розробку і нормативне закріплення нової категорії прав (а саме – екологічних).
- З ініціативи України на 19-ій спеціальній сесії ГА ООН, яка відбулася в червні 1997 р., було прийнято рішення про розробку міжнародного правового акта, покликаного гарантувати екологічну безпеку планети в інтересах виживання і розвитку цивілізації у ХХІ ст. Документ матиме назву “Екологічна Конституція Землі”. | Екологічна | - Незначні видатки з державного бюджету на охорону довкілля.
- Часто кошти виділяються не на попередження нещасних випадків, а на подолання наслідків.
- Населення невчасно отримує інформацію про екологічні катастрофи (наприклад, у 2000 році мешканці Трускавця, Дрогобича і Стебника лише через кілька місяців дізналися про аварію на проводі “Дрогобич-Калуш”, внаслідок якої 30 тонн нафтопродуктів потрапили у водозбори “Гірне” і “Доброгостів”).
- Громадськість недостатньо залучена до прийняття важливих рішень щодо невтручання і не завдання шкоди навколишньому середовищу (наприклад, спроба опріснити лиман Сасик, який меліоратори відгородили від Чорного моря дамбою, і подальша боротьба за з’єднання його з морем).
Поміркуйте та обговоріть:
1. Які можна зробити висновки після виконання вправи “Дерево рішень”?
2. Чому, на Вашу думку, у вітчизняній історії та історії всього людства, здавалось би, гарні ідеї мають негативні наслідки? Як можна цього уникнути? Наведіть кілька прикладів.
3. Назвіть проблеми, прояв яких є схожим у європейських державах і в Україні. У чому схожість і відмінність виходу різних держав із загрозливих ситуацій, якими є глобальні проблеми?
Значна кількість глобальних проблем, які повстали перед усім людством, тією чи іншою мірою ( а інколи – перш за все) стосуються України (наприклад, екологічна проблема). У галузі вирішення глобальних проблем ми маємо деякі досягнення, але також є багато невирішених питань, які постають переважно через відсутність необхідних коштів. Причини появи кожної з глобальних проблем загальновідомі, хоча в Україні вони мають деякі особливості (використання України як ресурсно-сировинного придатка та стратегічної території для військових баз СРСР, прийняття рішень Московським партійним керівництвом про будівництво ГЕС, військових полігонів та АЕС в Україні).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Інше на тему: Сценарій Прояв глобальних проблем людства в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок