Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Скачати інша робота на тему: Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка

Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка / сторінка 10

Назва:
Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
1229
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
У 1В40 році він створив прекрасну аква-рель "Марія" до поеми О.Пушкіна "Полтава", а навесні 1841 року ім'я Шевченка уже стоїть поряд з іменами Карла і Олександра Врюлових, Федора Толстого, Андрія Сапожникова та інших визначних художників у виданні "Сто російських літераторів". За час навчання в Академії Шевченко був тричі нагородже-ний срібними медалями за малюнки з натури та живописні твори. Серед них виділяється композиція 1841 року "Циганка-ворожка", а портрети пензля Шевченка вже восени 1839 року експонуються на художній виставці і одержують схвальну оцінку критики.
У травні 1843 року він одержує відпустку в Академії і виїжджає в Україну. Любов до рідного краю наштовхнула художника на створення цілої серії офортів під назвою "Живописна Україна'. Поряд з мальовничими краєвидами, з історичними сценами до альбому увійшли композиції з яскраво вираженим соціальним змістом. В 1844 році були готові шість робіт. Це буди офорти: "У Києві", "Судня рада", "Дари в Чигирині 1649 року", "Казка", "Старости", "Видубецький монастир у Києві". Однак митець майже не зустрічає підтримки в реалізації свого задуму. Це змусило припинити випуск "Живописної України", думалось, що тимчасово, а виявилось - назавжди.
1845 року Шевченко був зарахований на посаду художника Київської Археографічної комісії при університеті і за дору-ченням комісії побував у різних місцевостях України. З часу йо-го подорожей залишилось чимало акварелей, простих і природних за своїми сюжетами. Якщо серед робіт періоду навчання в Академії майже не зустрічаються пейзажні малюнки, то з того часу, як він оселився на Україні, краєвид починає домінувати в його творчості. Він приділяв велику увагу відображенню природи рідного краю і виступав у своїх малюнках як реаліст і демок-рат. Після арешту Шевченка (5 квітня 1847 року) за участь у Кирило-Мефодіївському товаристві, альбом з його етюдами дістався губернаторові і зник безслідно. Художника було засла-но рядовим солдатом у далекі оренбурзькі степи, заборонено писати й малювати. Наприкінці злощасного 1847 року недавній "вільний худож-ник", а нині політичний засланець Шевченко писав до свого дру-га Андрія Лизогуба: "Ви питаєте, чи покину я малювання. Рад я його покинути, так не можна. Я страшно мучуся, бо мені "запрещено писать и рисовать". Розуміється, варварська заборона не досягнула своєї мети, не зломила Шевченкового духу, але спроби обійти ту заборону, конспірація з писанням і особливо з малюванням були для нього невимовно тяжкою карою. Особливо важко було ховатися з ма-лярським знаряддям, і тому в його художній роботі бували виму-шені перерви, які завдавали Шевченкові страшних мук. Дехто з біографів вважав, що заборона малювати була для художника тяж-чою карою, ніж заборона писати. Чи тому, що з малюнками тяжче було ховатися, чи тому, що справді в нього більше виривалось скарг на заборону малювати, ніж на заборону писати. "Дивитися і не рисувать - це така мука, яку зрозуміє тільки справжній мистець" ("Щоденник"). Тут, у неволі, він проголосив свій девіз: "Караюсь, мучуся..., але не каюсь..." ("Щоденник"),
Понад десять років художник не займався живописом, не працював олійними фарбами. Але натомість пишно розквітає талант художника-пейзажиста, який у неймовірно тяжких умовах, крадькома зробив за час заслання понад 400 акварелей, сепій і олівцевих малюнків. Першим його твором на засланні був автопортрет 1847 року, на якому він зобразив себе в солдатській формі. Невпізнанно змінилося обличчя поета-художника. Тяжкі випробування наклали на нього свій відбиток: суворо насуплені брови, сумний і допитливий спідлоба погляд очей, але незламним залишився характер борця.
Навесні 1850 року Шевченка знову заарештовано за порушен-ня царської заборони писати й малювати. Після тривалого ув'яз-нення й слідства його вислали в Новопетровську фортецю з роз-порядженням посилити за ним нагляд і цілком позбавити можли-вості тримати папір в руках. 1851 року в фортецо прибула експедиція, в завдання якої входили дослідження гір Каратау.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок