Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Безкоштовно інша робота скачати: Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка

Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка / сторінка 9

Назва:
Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
1229
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 Ознайомлення з йото численними альбомами показує, як глибоко вивчав митець натуру. І це допомогло йому в створенні реалістичних, високомистецьких творів. В одному з альбомів Шевченко писав:
ХУДОЖНИК. "Мало бачити, милуватися, прекрасним, розумним, добрим чолом людини, треба намалювати його на папері і милува-тися ним як творінням живого бога. Ось що треба для повного нашого щастя, для нашого повноцінного життя". ("Щоденник").
БІБЛІОГРАФ. Відомо, що центральним стрижнем творчості Шевченка і поета, і маляра, головним змістом Шевченка-людини була велика, безмежна, сильніша за все любов до України. Вона охоплювала не тільки почуття, але і роаум, і інтелект Тараса Григоровича.
МИСТЕЦТВОЗНАВЕЦЬ. Тарас Шевченко - неповторне явище в процесі історичного і культурного розвитку людства. Його ідеї, його відданість інтересам народу вказали і шлях розвитку ук-раїнського образотворчого мистецтва.
БІБЛІОГРАФ. Оцінюючи весь недовгий, але надзвичайно плідний шлях Шевченка-художника, треба сказати, що він був одним з найвдатніших майстрів-реалістів не лише в українському, але й у всесвітньому образотворчому мистецтві XIX століття. Його творчість як художника мала велике значення для наступних поколінь митців. Традиції Шевченка були продовжені його послідовниками, вони справили великий вплив на весь подальший розвиток українського реалістичного мистецтва.
Тихо звучить кантата пам'яті Великого Кобзаря "Безсмертний заповіт" Кос-Анатольського. Гасне світло і закривається завіса.
МАЛЯРСЬКИЙ ШЛЯХ ШЕВЧЕНКА (Матеріали для доповнення тексту виступу Мистецтвознавця в сценарії)
При знайомленні з подіями Шевченкового життя може скластися враження, що вони наче ланцюг випадковостей, який міг обірватися в будь-якому місці. Справді, і примха поміщика Енгельгардта взяти собі за козачка, і подорож до Вільно й Петербургу рано осиротілого Тараса, і зустріч у Літньому саду з Іваном Сошенком, і праця у Василя Ширяєва по розмалювуванню інтер'єрів петербурзьких театрів, і обставини викупу з кріпацтва, нарешті, вступ до Академії мистецтв у клас Карла Брюллова - ці "сходинки" Шевченкового зростання оперті начебто на нетвердий грунт збігу обставин. Адже всі закони і традиції миколаївської  Росії були спрямовані проти висунення на авансцену історії таких людей, як Шевченко. Але він досяг вер-шин слави всупереч існуючим законам.
Ще в дитинстві у Тараса виявився великий хист до малюван-ня. Вже тоді всі його помисли були спрямовані не те, щоб знай-ти людину, яка навчила б його малювати. Бувши кріпаком пана Енгельгардта, який тоді постійно проживав у Вільно, хлопець знайшов художника, який ознайомив молодого кріпака з основами техніки малюнка. До віленського періоду належить перший відомий Шевченків твір "Погруддя жінки", що являв собою копію з естампа якогось гравера. Однак систематичне навчання почалося лише в майстерні В.Г.Ширяева у жовтні 1835 року. Уриваючи години від сну, Тарас Шевченко загодив у Літній сад в Петербурзі і малював там статуї. Тут у 1836 році відбу-лася перша його зустріч іх земляком-художником І.Сошенком, який дістав для Шевченка дозвіл відвідувати вечірні класи То-вариства заохочення художників, а згодом познайомив з професо-ром Академії мистецтв Карлом Брюловим.
Перші спроби визволити Шевченка з кріпацтва були зроблені на початку 1837 року. К.Брюлов особисто звертався до Енгель-гардта з проханням відпустити на воли Шевченка, але одержав лише зневажливу відмову. Поступаючись настирливим наполяганням О.Венеціанова та В.Жуковського, поміщик дав згоду на звільнен-ня художника за величезну суму грошей. Брюлов написав портрет Жуковського, який було розіграно в лотерею і на зібрані гроші ви-куплено Шевченка.
22 квітня 1838 року було підписано документ, який надавав Тарасові волю. Звільнення з кріпацтва дало право Шевченкові вступити до Академії мистецтв. Незабаром він став одним із найулюбленіших учнів Карла Брюлова. Ще будучи учнем Академії художеств, Шевченко брав участь в ілюструванні кращих російсь-ких видань того часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок