Головна Головна -> Інше українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка

Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка

Назва:
Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
1235
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СЦЕНАРІЙ
До дня народження Т.Г.Шевченка


Слава Шевченка як поета на довгі роки затьмарила славу Т.Шевченка як великого художника. Незаповненою залишилась ця сторінка і в популяризаторській роботі наших бібліотек.
Отож, рекомендуємо Вам перший випуск методичних доробок із циклу "Галерея українського ма-лярства": Тарас Григорович Шевченко: Літературно-мистецький портрет /Обл. універс. наук. б-ка ім. Олеся Гончара. Обл. б-ка для дітей; Склад.: О.Жогальова, А.Крат.-Херсон,1997.-36 с.
Примірний сценарій літературно-мистецького портрета "Тарас Григорович Шевченко".
До заходу радимо приурочити виставку "Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній", епіграфом до виставки може бути вислів Т.Г.Шевченка ''Живопис - моя професія". Якщо є можливість, то за допомогою діапроектора можна показати на екрані пам'ятник Великому Кобзареві Києві, Каневі або в Харкові.
Ведучі починають розповідь про життя і творчість Тараса Шевченка як художника, в процесі якої демонструвться репродукції його жмвописних та графічних творів. До програми заходу радимо також включити і музичні, твори видатних композиторів та віршів Шевченка.
Завіса закрита. Світло в залі гасне. Ледь чутно звучить "Заповіт" у виконанні державної кагали бристів. У темряві завіса відкривайться. На сцені - відтворення студії Т.Шевченка в Академії мистецтв. Навпроти глядачів виставка. На сцені розміщені мольберти з репродукціями малюнків Шевченка. На стінах теж розвішані репродукції робіт художника, або ж, можливо, це будуть оригінальні твори місцевих художників чи учнів художньої школи. Тоді в кінці заходу треба познайомити з їх авторами та творами. На стелажі виставка літературних творів Шевченка та альбоми і книги з репродукціями його малярських зразків. При організації виставки до кожноно з вирначених вами розділів треба підібрати конкретні поетичні та малярські твори.
Музика стихає. Промінь прожектора поступово вихоплює з темряви постаті дійових осіб: Мистецтвознавця, який нагадає учасникам заходу про творчість Шевченка-художника; Бібліографа, який буде розповідати про спадщину Шевченка-поета; Катери-ни - буде уособленням збірного жіночого образу та Художника, який буде говорити від Імені Т.Шевченка та читати його вірші.
Ведучі сидять за столом ліворуч від глядачів. Коли Бібліограф та Мистецтвознавець підходять до виставки, за столом лишаються Катерина, а Художник підходить до одного з мольбертів і щось малює.
БІБЛІОГРАФ ( розповідь звучить на фоні запису виконання ансамблем танцю та пісні КВО пісні на слова Т.Шевченка "Давно те минуло"). Живописець і художник увесь час поєднувались в Шевченкові, гармонійно доповнюючи один одного. Раніше за все він відчув себе художником, поезія прийшла незабаром, та все ж дещо пізніше. Ще в дитинстві він мав непереборне бажання будьщо навчитися малювали. Навколишній світ намагався відтво-рити за допомогою крейди та вугілля на стінах, дверях, воро-тах. Не міг тоді й гадки припустити бундючний пан Енгельгард, що ім'я його безправного кріпака прогриміть по всіх країнах і навіки залишиться в сузір'ї імен найславетіших синів України.
МИСТЕЦТВОЗНАВЕЦЬ. І поезія і малярство щільно перепліта-ються в таланті Шевченка. Та коли на поезію він дивився як на своє покликання, то малювання стало його професією, засобом для існування. Поетична спадщина Шевченка налічує понад 240 творів, а мистецька - близько 1300 робіт (олійних картин, ак-варелей. сепій, офортів, малюнків). Сама кількість мистецьких творів свідчить, що малярству він приділяв велику увагу. Однак за життя творця жоден його сучасник не мав повного уявлення про нього як художника.
 БІБЛІОГРАФ (підходячи до виставки). Вже в перші роки нав-чання в Академії мистецтв поет робить спроби втілити свої поетичні задуми в малюнках. У душі поета-художника, незважаючи на тривалу розлуку з батьківщиною, зберігались образи рідної при-роди, побутові сцени, народні перекази, легенди та повір'я. Одна з поетичних легенд надихнула його на створення балади "Тополя" (1839 р.).
МИСТЕЦТВОЗНАВЕЦЬ (також підходить до виставки, бере до рук малюнок "Тополя" і демонструє глядачам).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Сценарій До дня народження Т.Г.Шевченка

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок