Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Вибір двигуна і редуктора механізму підйому вантажу

Вибір двигуна і редуктора механізму підйому вантажу

Назва:
Вибір двигуна і редуктора механізму підйому вантажу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,64 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА
Вибір двигуна і редуктора механізму підйому вантажу
Мета роботи.
Застосування теоретичних основ розрахунку механізму підйому вантажу при підборі двигуна і редуктора.
2.Теоретична частина
Загальні відомості. Механізм підйому складається з таких основних збірних одиниць: вантажозахоплюючого пристрою (гакова підвіска,грейфер і т.д.), поліспаста, тягового барабана, привода барабана. Привід барабана, в свою чергу, складається з електродвигуна, гальма, з’єднуючих муфт, редуктора (циліндричного, планетарного або черв’ячного). В залежності від вибраної схеми з’єднання барабана з редуктором в склад привода може входити відкрита циліндрична передача.
Основний тип електричних двигунів МПВ – кранові асинхронні двигуни змінного струму з короткозамкнутим ротором серій МТК, МТКН, МТКF і із контактними кільцями та фазовим ротором серій МТ, МВТ, МТН, MTF. Ці двигуни характеризуються підвищеною перевантажною здатністю, великими пусковими моментами при порівняно невеликих пускових струмах, малим часом розгону.
Двигуни з короткозамкнутим ротором прості за конструкцією, мають меньші масу і габарити, більш надійні в експлуатації.Основнимй їх недолік – малий пусковий момент і безпосереднє з’єднання з електричною мережою.
Ці двигуни застосовуються для груп режимів роботи по ГОСТ 25835 – 83 – 3М і 4М. Робота на цих режимах характеризується малим числом вмикань при невеликій потужності, тобто потреби в регулюванні швидкості при рушійному і гальмівному режимах немає.
Двигуни з фазовим ротором і контактними кільцями порівняно з короткозамкнутими мають більшу масу і габарити, складніші за конструкцією і керуванням. Двигуни цього типу включаються в електричну мережу через регулюємий опір(реостат). За допомогою реостата,в період неусталеного руху (розгін,гальмування), можна зменьшувати пусковий струм при одночасному збільшенні пускового моменту. Це забезпечує плавність пуску і гальмування,регулювання пускового моменту, меньші втрати енергії в обмотках двигуна під час перехідних процесів.
Враховуючи вищесказане - це основний тип двигунів для груп режимів роботи 5М і 6М.
Вибір типу механічних передач, які застосовуються в приводах барабана МПВ, залежить від величини передаточного числа приводу і умов експлуатації.
Кінематична схема привода барабана з двоступінчатим циліндричним зубчастим редуктором, (рис.2.1), застосовується для любих умов експлуатації, незалежно від габаритів барабана, в інтервалі передаточних чисел u=9…50. Основні типи серійно випущених двоступінчатих циліндричних редукторів:Ц2У, Ц2Н, ЦДНД, ЦДН, Ц2, ЦД2, ГД.
1 – електродвигун, 2 – пружна з’єднуюча муфта, 3 – гальмо, 4 – редуктор, 5 –з’єднуюча (ланцюгова або зубчаста) муфта
Рисунок 2.1 Кінематична схема привода барабана МПВ з двоступінчатим циліндричним зубчастим редуктором.
Аналогічну схему,тільки з трьохступінчатим циліндричним зубчастим редуктором, застосовують для тих же умов експлуатації в інтервалі передаточних чисел 50u250. Основні типи серійно випущених трьохступінчатих циліндричних зубчастих редукторів: Ц3У, ЦТН, ЦТНД, ГТ, ГК, Ц2, (рис.2.2).
1 – електродвигун, 2 – пружна з’єднуюча муфта, 3 – гальмо, 4 – редуктор, 5 – сполучна зубчаста муфта, 6 – барабан.
Рисунок 2.2 Кінематична схема привода барабана МПВ з двоступінчатим циліндричним зубчастим редуктором
В інтервалі передаточних чисел 50u 100 можна застосовувати, для нормальних умов експлуатації, кінематичну схему привода з двоступінчатим редуктором в якій барабан з’єднується з останнім відкритою циліндричною зубчастою передачею (рис.2.3)
1 – електродвигун, 2 – пружна з’єднуюча муфта, 3 – гальмо, 4 – редуктор, 5 – відкрита циліндрична передача, 6 – барабан
Рисунок 2.3 Кінематична схема привода барабана МПВ з відкритою циліндричною передачею.
Передаточне число відкритої циліндричної передачі вибирають з стандартного ряду: 1,12; 1,25; 1,4; 1,6; 1,8; 2; 2,24; 2,5; 2,8; 3,15.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Вибір двигуна і редуктора механізму підйому вантажу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок