Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Основні теоретичні відомості про струминні апарати

Основні теоретичні відомості про струминні апарати

Назва:
Основні теоретичні відомості про струминні апарати
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
5. Основні теоретичні відомості
про струминні апарати.
5.1. Класифікація струминних апаратів.
В літературі струминні апарати одного і того ж типу зустрічаються під самими різними назвами, наприклад інжектори, компресори, ежектори, елеватори, насоси тощо. В дипломній роботі прийнята класифікація струминних апаратів, що враховує сутність процесів, які проходять в апараті.
Процеси, характерні для всіх без виключення струминних апаратів, списуються трьома законами:
збереження енергії
, (5.1)
де hp, hH, hc - ентальпії робочого та інжектованого потоків до апарата і змішаного потоку після апарату, кДж/кг; u=GH/Gp – коефіцієнт інжекції, тобто відношення масової витрати інжектованого потоку до масової витрати робочого потоку;
збереження маси
Gc=Gp + GH , (5.2)
де Gp, GH, Gc – масові витрати робочого, інжектованого та змішаного потоків, кг/с;
збереження імпульсу, який для камери змішування довільної форми записується так:
, (5.3)
де Ip1, Ip2 – імпульс робочого та інжектованого потоків у вихідному січенні камери змішування, Н ; Ic3 - імпульс змішаного потоку у вихідному січенні камери змішування, Н ; - інтеграл імпульсу по бічній поверхні камери змішування між січеннями 1-1 і 3-3. В циліндричній камері змішування .
Імпульс потоку у будь-якому січенні
I=G w + hf, (5.4)
де G-масова витрата, кг/с; w-швидкість, м2/с; р-тиск, Па (Н/м2).
В залежності від властивостей та умов взаємодії робочого і інжектованого потоків в струминних апаратах виникає ряд додаткових процесів як і специфічні тільки для апаратів певного типу. Ці процеси суттєво відображаються в роботі апаратів даного типу і повинні враховуватись при їх розрахунку.
Процеси, які виникають в струминних апаратах, залежать в першу чергу від агрегатного стану середовищ, що взаємодіють.
З цих міркувань можна всі струминні апарати розділити на слідуючі три групи: 1) апарати, в яких агрегатний стан робочої та інжектованої середовищ однаковий; 2) апарати, в яких агрегатний та інжектований потоки знаходяться у різних агрегатних станах, які не змінюються в процесі змішування цих потоків; 3) апарати із змінними агрегатними станами середовища. В цих апаратах робочі та інжектовані потоки до змішування – в одній фазі, тобто в процесі змішування змінюється агрегатний стан одного з потоків.
До першої групи відносяться газо (паро) струминні компресори, ежектори та інжектори, а також струминні насоси.
До другої групи відносяться струминні апарати для пневмотранспорту, водоповітряні ежектори та струминні апарати для гідротранспорту.
До третьої групи відносяться пароводяні інжектори та струминні підігрівачі.
Умови роботи струминних апаратів залежать також від пружніх властивостей середовищ, що взаємодіють між собою. Під пружними властивостями або стисливістю розуміють значну зміну питомого об’єму середовища при зміні його тиску. На практиці використовуються струминні апарати в яких: а) обидва середовища (робоче та інжектоване) пружні; б) одне з середовищ пружнє; в) обидва середовища непружні.
Робота рівнофазних апаратів із пружними середовищами залежить в значній мірі від ступеня стиску середовища, що інжектується, а також від ступеня розширення робочого середовища. Тут та в подальшому для зручності ступень стиску називається віднощення тисків pc/pм, тобто відношення кінцевого тиску стисливості до початкового. Аналогічно під ступенем розширення робочого потоку тут розуміють відношення тисків pp/pн, тобто відношення початкового тиску перед соплом до кінцевого за соплом.
За ступенем стисливості та ступенем розширення рівнофазні струминні апарати для пружних середовищ можна класифікувати слідуючим чином:
апарати із великим ступенем розширення та помірним ступенем стисливості. Такі апарати в подальшому будемо називати газоструминними або пароструминними компресорами. Робочим та інжектованим середовищем в них є пара або газ. Ступінь розширення робочого потоку у компресорах значна. Відношення тисків робочого та інжектованого потоків перед компресором у багато разів більше критичного відношення тисків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Інше на тему: Основні теоретичні відомості про струминні апарати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок