Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Випробування насосу і зняття його характеристик.

Випробування насосу і зняття його характеристик.

Назва:
Випробування насосу і зняття його характеристик.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,39 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лабораторна робота № 3.
1. ТЕМА: Випробування насосу і зняття його характеристик.
2. МЕТА: Практично ознайомитися з насосною установкою, визначити за експериментальними даними залежності Q-H, Q-N, Q-, Q-Hc і параметри робочої точки.
3. ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
Одноступінчастий відцентровий насос має слимакоподібний корпус, всередині якого знаходиться робоче колесо (рис. 1). У багатоступінчастого відцентрового насосу всередині корпусу розміщені декілька робочих коліс, насаджених на загальний вал і працюючих послідовно.
Робоче колесо відцентрового насосу складається із двох дисків, з'єднаних вигнутими лопатками. Рідина, що знаходиться між ними, обертається разом з робочим колесом. При цьому кожна частинка рідини рухається складною траєкторією. По-перше, відцентрова сила, відкидаючи рідину, заставляє її рухатися радіально. вздовж лопаток від осі колеса до периферії. По-друге, - захоплена лопатками обертаючого колеса рідина, крім радіальної швидкості, набуває ще окружну швидкість, однакову зі швидкістю колеса.
Рис. 1. Одноступінчастий відцентровий насос:
1 - корпус; 2 – робоче колесо.
Рідина, що швидко викидається з периферії робочого колеса 2, поступає в слимакоподібний спіральний канал 1 (див. рис. 1). який кільцем охоплює робоче колесо. Поперечний переріз вихідного патрубка, збільшуючись до вихідного патрубка, приводить до плавного зниження високої швидкості, одержаної рідиною на виході із робочого колеса, до нормальної швидкості у трубопроводі. При цьому частина кінетичної енергії рідини переходить в потенціальну, що супроводжується збільшенням тиску (напору) рідини. В багатоступінчастих відцентрових насосах для підвищення напору рідина, що виходить із першого робочого колеса, поступає з допомогою направляючого апарату у друге робоче колесо, потім у третє і т.д. Загальний напір, який створюється багатоступінчастим насосом, приблизно дорівнює сумі напорів, набутих рідиною в кожному робочому колесі.
Відцентрові насоси, які не мають спеціальних пускових пристроїв, перед пуском необхідно заливати рідиною, що перекачується. Щоб рідина, що заливається в насос, могла утримуватися в ньому, на нижньому кінці всмоктуючої труби, що опускається в той резервуар, із якого насос забирає рідину, встановлюють приймальний зворотній клапан з зовнішньою сіткою. Зворотній клапан пропускає рідину тільки в одному напрямку, в даному випадку - до насосу. При заливанні перед пуском або у випадку зупинки насосу клапан сідає на сідло і рідина з насосу не витікає.
У відцентровому насосі із зміною подачі змінюються інші параметри його роботи - напір, потужність, коефіцієнт корисної дії. Величини, які характеризують роботу відцентрового насосу при даній постійній величині обертання, як правило представляють у вигляді графічних залежностей напору Н, потужності N і к.к.д від подачі Q (рис. 2). Залежності Q-H, Q-N, Q- називають характеристиками насосу і встановлюють їх дослідним шляхом. Цими характеристиками широко користуються при вивченні роботи відцентрових насосів і при їх виборі.
При зміні в невеликих межах частоти обертання n відцентрового насосу його подача Q, напір H і вживана потужність N також змінюється згідно наступних співвідношень:
Як видно з рисунку 2 із збільшенням подачі Q потужність N, спожита насосом, безперервно зростає. При закритій заслінці на нагнітаючому трубопроводі (Q = 0) насос споживає мінімальну потужність (на переборення тертя в підшипниках та сальнику і на перемішування рідини робочим колесом у корпусі насосу). Тому, щоб не перевантажувати електродвигун, необхідно пускати відцентровий насос при закритій заслінці.
Вибір насосу і установка його частоти обертання залежить від умов роботи насосу на сітку (трубопровід). Ці умови визначаються так званою характеристикою сітки (Q-Hс). тобто залежністю між подачею Q і напором H, необхідним для переборення всіх опорів даного трубопроводу (сітки).
Як відомо, для нестисливої рідини:
де Нпід = Нвс + Нн - геометрична висота підйому рідини.
Ндод - різниця напорів у просторі нагнітання Нн і всмоктування Нвс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Випробування насосу і зняття його характеристик.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок