Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Документальне оформлення вантажів у ЗЕД

Документальне оформлення вантажів у ЗЕД

Назва:
Документальне оформлення вантажів у ЗЕД
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Документальне оформлення вантажів у ЗЕД


Митним кодексом України передбачається, що суб’єкти ЗЕД у разі переміщення товарів через митний кордон України “ зобовязані в належних випадках надавати митниці необхідні для митного контролю документи”, перелік та порядок представлення яких визначається ДМСУ(ст.25). Подання необхідних документів виконується одна з вимог ст.22МКУ, яка визначає форми митного контролю.
У Класифікаторі документів, затвердженому наказом Держмитслужби України Про затвердження інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, визначено основні групи документів, які використовуються при декларуванні та митному оформленні товарів та транспортних засобів:
- митні документи ( вантажні митні декларації, попередні декларації, листи узгодження );
- транспортні документи ( коносаменти, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, автомобільні, авіаційні та залізничні накладні );
- угоди та контракти (зовнішньоекономічні контракти та доповнення до них, внутрішні угоди );
- комерційні документи ( рахунки-фактури, пакувальні листи, страхові поліси );
- ліцензії, сертифікати, дозволи та погодження уповноважених органів;
- інші документи.
Точний перелік документів, які повинні бути надані декларантом до оформлення, може залежати від ряду обставин. Із документів, наведених у зазначеному Класифікаторі, можна виділити ті, які супроводжують товари постійно ( товаротранспортні,комерційні документи ), а також ті документи, потреба подання яких митниці залежить від вимог державного регулювання ЗЕД. Тут йдеться про дозвільні документи державних органів, які є підставою для переміщення товарів через митний кордон України.
Відповідно до порядку здійснення митного контролю й митного офорлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації, встановлено, що для здійснення митного оформлення декларант подає митниці такі документи:
а) документи, що підтверджують повноваження декларанта на декларування товарів і транспортних засобів;
б) вантажну митну декларацію, заповнену згідно з обраним митним режимом;
в) облікову картку суб’єкта ЗЕД;
г) товаротранспортні та інші товаросупровідні документи;
д) дозволи та сертифікати уповноважених державних органів;
е) реєстр документів, завірений підписом і печаткою декларанта;
є) аркуш проведення митного тконтролю й митного оформлення товарів.
Отже, основним документом для оформлення вантажів у ЗЕД є Вантажна митна декларація ( далі- ВМД ).
ВМД- це письмова заява встановленої форми, яка подається митному органу та містить відомості:
про товари й транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України;
митний режим, у який вони заявляються;
іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, а також нарахування податків і зборів.
У ВМД міститься інформація, необхідна для нарахування митних платежів. ВМД підтверджує права та обов’язки зазначених у ВМД осіб щодо здійснення ними відповідних правових, фінансових операцій з майном, переміщеним через митний кордон держави.
За ВМД нараховуються мито ( ввізне та вивізне ), ПДВ, акцизний збір, митні збори. Нарахування платежів проводиться декларантами у графі 47 ВМД.
Для заповнення за допомогою комп’ютера використовується державна мова. Під час заповнення ВМД іноземна мова може застосовуватися тоді, коли переклад державною мовою назв суб’єктів або фірмового( комерційного ) найменування товару недоцільний і не впливає суттєво на застосування заходів митно-тарифного або нетарифного регулювання.
Оформлена ВМД є підтвердженням надання особі права на розміщення товарів та/ або транспортних засобів у заявленому митному режимі й підтвердженням прав та обов’язків зазначених у ВМД осіб щодо здійснення ними відповідних фінансових, господарських та інших операцій з товарами.
Суб’єкти підприємницької діяльності, юридичні та фізичні особи, які здійснюють митне оформлення за ВМД, є платниками митних платежів, об’єкти оподаткування визначаються за кожним із видів платежів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Документальне оформлення вантажів у ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок