Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Технічні науки

Технічні науки

Назва:
Технічні науки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету: “Технічні науки”


1. АВТОМОБІЛЬНІ ШИНИ І ЇХ БУДОВА
Пневматична шина — найважливіша частина автомобільного ко-леса. Вона вбирає невеликі поштовхи та удари від нерівностей доро-ги під час руху. Це забезпечується еластичністю шини й пружністю повітря, яким її заповнено.
Рис. 1. Автомобільна шина у зборі з колесом:
1 — обід колеса; 2 — ободова стрічка; 3 — покришка;
4 — камера; 5 — г вентиль
Автомобільна шина (рис. 1) складається з покришки 3, каме-ри 4 з вентилем 5 і ободової стрічки 2, надітої на обід 1 колеса. Шина захищає камеру від пошкоджень і тертя об обід колеса й борти по-кришки. Покришка утворює зовнішню несучу оболонку шини, а ка-мера — її внутрішню порожнину. Іноді на легкових автомобілях за-стосовують шини без камери (безкамерні}. Герметичність у них досягається нанесенням спеціального герметизувального шару на внутрішню поверхню покришки й щільною посадкою покришки на полички обода. Безкамерні шини легші, менше нагріваються, але потрібна більша точність виготовлення обода, трудомісткіше техніч-не обслуговування цих шин.
Покришка (рис. 2) складається з каркаса 3, бортів 1, брекера (подушкового шару) 4, боковин 5 і протектора 6.
Каркас 3 слугує основою для покришки, надає їй потрібних міцності й гнучкості. Він складається з кількох шарів прогумованого корду. Залежно від розташування ниток корду в каркасі шини по-діляються на: * діагональні (рис. 2, а); * радіальні (рис. 2, б).
У каркасі діагональних шин нитки сусідніх шарів корду перетина-ються під певним кутом (95... 115°) і кількість шарів завжди парна. Під час контакту шини з дорогою змінюється кут перехрещування ниток корду, що призводить до підвищених деформації й теплоутво-рення, а також знижує термін служби шин.
Рис. 2. Поперечні розрізи покришок шин:
а — діагональної; б — радіальної; / — борти; 2 — дротяне кільце; 3 — каркас; 4 — брекер (подушковий шар); 5 — боковини; 6 — протектор
У радіальних шин (типу Р) нитки корду в каркасі розташовуються від борта до борта (по радіусу) й не перетинаються одна з одною. Та-ка конструкція каркаса більш прогресивна: менша кількість шарів корду, зменшуються теплоутворення й опір коченню. Термін служби радіальних шин набагато більший, ніж діагональних.
Борти 1 (рис. 2) призначаються для кріплення покришки на ободі колеса. Борт складається з шарів корду, загорнутих навколо дротяного кільця 2, що створює нерозтяжну конструкцію й надає жорсткості посадковій поверхні покришки.
Брекер 4 — це гумотканинний прошарок, прокладений між каркасом Зїл протектором 6 по всьому обводу покришки. Брекер по-м'якшує дію протектора на каркас. Для радіальних шин наявність брекера особливо важлива, оскільки він сприймає окружні зусилля й обмежує розтягання ниток корду.
Протектор 6 становить бігову частину шини. Ззовні він має рисунок у вигляді виступів і канавок між ними. Завдяки рисунку протектора забезпечується потрібне зчеплення коліс із дорогою, тому для різних покриттів доріг застосовують різні рисунки протек-тора.
Боковини 5 наносяться у вигляді тонкого еластичного шару гуми на бічні стінки каркаса й призначаються для захисту шин від механічних пошкоджень, проникнення вологи й т. д. На боковинах наносять позначення покришок.
Камери для автомобільного колеса виготовляють з еластичної повітронепроникної гуми. Розмір камери завжди дещо менший від розміру порожнини покришки, щоб у накачаному стані не утворювалися складки. Повітря в камеру подається через вентиль, що ста-новить зворотний клапан, який дає змогу нагнітати повітря всереди-ну й автоматично перекривати його вихід назовні. Вентиль скла-дається з корпусу, золотника й ковпачка. Корпус роблять із латуні у вигляді трубки й закріплюють у стінці камери за допомогою гайки або вулканізацією.
Рис. 3. Спеціальні шини:
а — аркова; б — пневмокоток
Для підвищення прохідності автомобілів в умовах бездоріжжя (розмоклі Грунти, засніжені дороги, зоране поле) використовують спеціальнішими — аркові й пневмокотки (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Технічні науки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок