Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Дроблення матеріалу в молотковій дробарці.

Дроблення матеріалу в молотковій дробарці.

Назва:
Дроблення матеріалу в молотковій дробарці.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота № 6
1. ТЕМА: Дроблення матеріалу в молотковій дробарці.
2. МЕТА: Вивчити конструкцію і принцип дії молоткової дробарки і визначити її основні характеристики.
3. ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
Дроблення і розмелювання представляють собою процеси механічного подрібнення твердих речовин. В результаті подрібнення значно збільшується поверхня матеріалу, що обробляється.
Застосування твердих матеріалів, роздроблених на мілкі куски (шляхом дроблення) або подрібнених в порошок (шляхом розмелу) дозволяють значно прискорити розчинення, випалювання, хімічну взаємодію, тобто різні процеси, які протікають тим швидше, чим більша поверхня твердої речовини, що бере у них участь.
В даний час для подрібнення матеріалів застосовують машини різних типів, починаючи від крупних щекових дробарок, що обробляють глиби матеріалу об'ємом до 2 м3, і закінчуючи колоїдними млинами, які подрібнюють продукти на частинки розміром до 0,1 мк.
Дроблення і розмелювання характеризуються ступенем подрібнення - відношенням діаметра dn шматків матеріалу до подрібнення і діаметра dk кусків після подрібнення:
Шматки вихідного матеріалу і частинки або зерна, одержані в результаті подрібнення, не мають правильної (симетричної) форми. Тому на практиці розміри кусків (dn і dk) визначають розміром отворів сит, через які просіюють сипучий матеріал, тобто з допомогою ситового аналізу.
Подрібнення проводиться в одну або декілька стадій. Кожна машина, в алежності від будови, може забезпечувати обмежений ступінь подрібнення, який коливається від і = 3ч6, для щекових дробарок, до і = 100 і більше для млинів. Для досягнення високих ступенів подрібнення цей процес проводять в декілька стадій, використовуючи послідовно з'єднані дробильно-розмольні машини, так як за один захід (на одній машині) не вдається одержати куски заданих кінцевих розмірів.
В залежності від початкового і кінцевого розміру найбільших шматків умовно розрізняють наступні види подрібнення:
Подрібнення dn, мм dк, мм
Крупне (дроблення) 1500-150 250-40
Середнє (дроблення) 250-40 40-6
Мілке (дроблення) 25-3 6-1
Тонке (розмол) 10-1 1-0,075
Надтонке (розмол) 12-0,1 0,075-0,0001
Крупне і середнє дроблення проводиться, як правило, сухим способом, мілке дроблення і розмелювання - сухим або мокрим способом (у водному середовищі). При мокрому подрібненні зменшується пилоутворення, і частинки одержуваного продукту мають більш рівномірні розміри; крім того полегшується вивантаження продукту.
Подрібнення матеріалів проводиться роздавлюванням, ударом, розтиранням і розколюванням. Вибір того чи іншого виду механічної дії залежить від розмірів і міцності матеріалу. В залежності від межі міцності при роздавлюванні (о) матеріали умовно ділять на такі групи: |
у, кгс/см2 | у, МН/м2
Тверді (граніт, діабаз і ін.) | Більше 500 | Більше 500
Середньої твердості (вапняк кам'яна сіль, антрацит) | 100-500 | 10-50
М'які (вугілля, глина і ін.) | Менше 100 | Менше 10
Як правило, при подрібненні матеріалу комбінуються ті чи інші зусилля, наприклад, роздавлювання і удар, розтирання і удар. Роздавлювання застосовують головним чином при крупному і середньому дробленні, розтирання - при тонкому подрібненні. В залежності від фізико-механічних властивостей матеріалів вибирають наступні методи подрібнення
Матеріал Метод подрібнення
Твердий і крихкий Роздавлювання, удар
Твердий і в'язкий Роздавлювання
Крихкий, середньої твердості Удар, розколювання і розтирання
В'язкий, середньої твердості Розтирання або розтирання і удар
При виборі методу подрібнення необхідно враховувати властивості матеріалу, наприклад його схильність до комкування, вологість і ін.
Подрібнення проводиться по двох основних схемах - у відкритому або закритому циклі. При роботі по першій схемі весь матеріал проходить через дробарку (млин) тільки один раз, при роботі по замкненому циклі більша частина матеріалу приходить через дробарку (млин) багатократно, так як матеріал з розмірами кусків більше допустимої межі повертаються на повторне дроблення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Дроблення матеріалу в молотковій дробарці.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок