Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Державні стандарти України. Розроблення та затвердження. Впровадження ДСТУ. Державна метрологічна служба

Державні стандарти України. Розроблення та затвердження. Впровадження ДСТУ. Державна метрологічна служба

Назва:
Державні стандарти України. Розроблення та затвердження. Впровадження ДСТУ. Державна метрологічна служба
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,66 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Контрольна робота
з метрології та стандартизації
Державні стандарти України. Розроблення та затвердження. Впровадження ДСТУ. Державна метрологічна служба


План
Вступ
1.Державні стандарти України. Розроблення та затвердження. Впровадження ДСТУ.
2. Державна метрологічна служба
Вступ
Одне з основних завдань економічної політики будь-якої країни в сучасний період - всебічне підвищення технічного рівня та якості продукції. Якісна і конкурентоспроможна продукція, що реалізується на внутрішньому та зовнішньому ринках, повинна відповідати останнім досягненням науки, найвищим техніко-економічним, естетичним та іншим споживчим вимогам.
Одним із ефективних засобів підвищення якості продукції на всіх стадіях її життєвого циклу є стандартизація. Суть її полягає в забезпеченні планомірної діяльності на усіх рівнях виробництва з установлення та використання у різних галузях народного господарства обов'язкових норм і правил, спрямованих на прискорення технічного прогресу і досягнення високої якості продукції] Об'єктивність і надійність оцінок якості продукції залежить від застосування науково обгрунтованої єдності вимірювань.
Стандартизація охоплює велике коло різноманітних питань з удосконалення процесу управління економікою, підвищення ефективності суспільного виробництва, розробки і використання таких правил і норм, які відображають дію об'єктивних економічних законів. Стандартизація відіграє велику роль у розвитку промисловості, зростанні суспільного багатства, сукупного суспільного продукту, національного доходу, сприяє поліпшенню використання основних фондів та природних багатств.
Курс "Основи стандартизації, метрології та управління якістю" є загальноінженерною дисципліною і забезпечує базову підготовку студентів усіх спеціальностей технічного й економічного напряму в галузі стандартизації, метрології та управління якістю. Він включає три самостійних розділи, що мають методологічну єдність. Стандартизація розглядається як нормативно-правова основа усіх видів метрологічної діяльності, а управління і контроль якістю - як важлива область метрологічної практики.
В умовах активізації ринкової діяльності опанування знань і навичок в галузі стандартизації, метрології та управління якістю продукції й послуг під час професійної підготовки товарознавців, набуває першорядного значення.
Основна мета курсу - формування у студентів цілісної системи знань з стандартизації, метрології та управління якістю, що дає змогу забезпечити високу кваліфікацію майбутніх спеціалістів у їх багатогранній діяльності, використовувати досягнення сучасної стандартизації в управлінні якістю продовольчих і непродовольчих товарів, послуг, сприяти прийняттю самостійних правильних рішень при розгляді наукових і виробничо-господарських завдань для одержання високих кінцевих результатів.
Знання, набуті під час вивчення курсу "Основи стандартизації, метрології та управління якістю", стануть у нагоді робітникам промисловості, сільського господарства, торгівлі, науки, метрологічних і контролюючих служб. інформацією щодо змін у ній; контроль якості продукції; забезпечення єдності та точності вимірювань тощо.
Державні стандарти України (ДСТУ) - це нормативні документи, які діють на території України і застосовуються усіма підприємствами незалежно від форми власності та підпорядкування, громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності, міністерствами (відомствами), органами державної виконавчої влади, на діяльність яких поширюється дія стандартів. ДСТУ для будь-якої держави світу є національним стандартом України, який затверджується Держстандартом України, в галузі будівництва - Мінбудархітектурою України. ДСТУ мають міжгалузеве використання і запроваджуються переважно на продукцію масового чи серійного виробництва, на норми, правила, вимоги, терміни та поняття, позначення й інші об'єкти, регламентування яких необхідно для забезпечення оптимальної якості продукції, а також для єдності т& взаємозв'язку різних галузей науки, техніки, виробництва та культури.
До державних стандартів прирівнюються державні будівельні норми та правила, а також державні класифікатори техніко-економічної та соціальної інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Державні стандарти України. Розроблення та затвердження. Впровадження ДСТУ. Державна метрологічна служба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок