Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Методи заряду і експлуатації АКБ. Реле – регулятор РР.-362. Світлова сигналізація автомобіля (повороти).

Методи заряду і експлуатації АКБ. Реле – регулятор РР.-362. Світлова сигналізація автомобіля (повороти).

Назва:
Методи заряду і експлуатації АКБ. Реле – регулятор РР.-362. Світлова сигналізація автомобіля (повороти).
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
Методи заряду і експлуатації АКБ. Реле – регулятор РР.-362. Світлова сигналізація автомобіля (повороти).


План
1.Методи заряду і експлуатації АКБ.
2.Реле – регулятор РР.-362.
3.Світлова сигналізація автомобіля (повороти).


1.Акумуляторна батарея - призначена для живлення всіх споживачів електроенергією при непрацюючому двигуні і при роботі його з малою частотою обертання колінчатого вала, а також при запуску двигуна. В АКБ хімічна енергія перетворюється в електричну.
Свинцевий аккумулятор в простому вигляді складається з двох свинцевих пластин, які вставляються в розчин сірчаної кислоти з дистильованою водою певної концентрації. Цей розчин називається електролітом. Якщо в акумулятор налити електроліт то сірчана кислота буде взаємодіяти з свинцевими пластинами і в результаті хімічної реакції на поверхні пластин утвориться шар сірчанокислого свинцю. Якщо через такий елемент пропустити постійний струм то електроліт під дією стуму розкладеться і буде проходити хімічна реакція в результаті якої сірчанокислий вуглець позитивної пластини перетворюється в перекись свинцю коричневого кольору, а на негативній пластині – в губчатий свинець сірого кольору. Густина електроліта при цьому збільшиться за рахунок перетворення сірчаної кислоти, напруга на клемах акумулятора також збільшиться. Такий процес називається зарядом.
При підключенні до зарядженого акумулятора споживачів струм в ньому пройде у зворотньому напрямку і це призведе до зворотної хімічної реакції. Тепер з електроліта буде удалятися сірчана кислота і виділятися вод, а на пластинах акумулятора буде знову утворюватися сірчанокислий свинець. Густина електроліту і напруга на клемах будуть зменшуватися. Такий процес називається розрядом.
Акумуляторна батарея складається з: моноблока, негативних і позитивних пластин, сепараторів, пробок, кришок, з’єднувальних перемичок і полюсних штирів.
Акумуляторні пластини виготовляють з сплаву свинцю і сурми. Однойменні пластини об’єднують між собою паралельно пів блоки. Пів блоки об’єднують в блоки. Позитивних пластин в пів блоці повинно бути на одну менше чим негативних.
Сепаратори розміщені між різнойменними пластинами і захищають їх від безпосереднього дотику (короткого замикання). Сепаратор представляє собою прокладка виготовленої із пористої пластмаси, скловати, або дерева. Сепаратор повинен добре пропускати крізь себе електроліт, що необхідно для нормального проходження хімічних процесів під час розрядки і зарядки.
Зверху акумулятори закриті кришками, захищаючими від попадання в них бруду, а також від вибризкування електроліту. В кришці зроблені отвори для заповнення акумуляторів електролітом. Заливні отвори закриті пробкою з вентиляційними отворами.
Електроліт являє собою суміш хімічно чистої сірчаної води і дистильованої води. Він повинен мати певну густину. Новий акумулятор сухими зарядженими платинами заповнюють електролітом густиною 1,25-1,28. При виборі густини електроліту необхідно враховувати кліматичні пояси і пори року. В умовах низьких температур густина електроліту повинна бути більшою, а при високій – навпаки.
Напруга на клемах свинцевих акумуляторів незалежно від кількості і розміру пластин одинакова.
Ємність акумулятора визначається кількістю струму який може віддати заряджений акумулятор при розряді до допустимої границі. Виміряють ємність ампер – годинником. Ампер годиною називають ємність такого акумулятора який може давати струм в 1А за 1г.
Характерною особливістю акумуляторних батерей являється те що після розрядки можна їх здатність виробляти струм, якщо через них пропустити постійний струм у зворотньому напрямку протягом деякого часу.
Зарядка акумуляторної батареї
В теперішній час акумуляторні батареї сухозаряджені, тобто батареї надходять з заводу в зарядженому стані без електроліту, тому перед використанням такої батареї необхідно привести в робочий стан, виконавши слідуючі операції:
Розгерметезувати вентиляційні отвори.
Залити електроліт відповідної густини в кожний акумулятор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Методи заряду і експлуатації АКБ. Реле – регулятор РР.-362. Світлова сигналізація автомобіля (повороти).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок