Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Підвищення надійності двополюсної штепсельної євророзетки

Підвищення надійності двополюсної штепсельної євророзетки

Назва:
Підвищення надійності двополюсної штепсельної євророзетки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,41 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Підвищення надійності двополюсної штепсельної євророзетки


Загальний опис прототипів
Мета винаходу
Предмет винаходу.


Загальний опис прототипів
Винахід відноситься до області електротехніки і застосовується як комплектуючий виріб в авіаційній, автомобільній і радіопромисловості, а також в області тракторного і сільськогосподарського машинобудування для приєднання до електричної мережі переважно важких машин і механізмів переносних електричних приймачів
Відома двополюсна розетка, що містить корпус з отвором для кубла
розетки, в якому поміщені коаксіально встановлені щодо один одного контактна втулка і центральний контакт, забезпечені перемичками з різьбовими отворами для контактних гвинтів, і виконаний з декількох деталей ізолятор контактної втулки.
Проте така розетка ненадійна в експлуатації. Це викликається тим, що в умовах вібрації і трясіння зрізаються клепаные головки заклепок, якими деталі розетки вмонтовуються в нерозбірну конструкцію. Перевірка якості клепки неможлива без порушення цілісності виробу, оскільки клепаная головка втоплена в ізоляторі контактної втулки.
Крім того, нерозбірність конструкції не дозволяє здійснювати профілактичні заходи, що підвищують надійність розетки в експлуатації: промивку, чищення, сушку при попаданні вологи або масла в розетку, зачистку, напайку або наварювання місць контактів що підгоріли.
Мета винаходу - підвищення надійності.
Це досягається тим, що ізолятор контактної втулки складається з трьох частин, з яких перша забезпечена отвором для контактної втулки і буртом по отвору для установки в корпусі, а в нижній частині—повздовжнім пазом для перемички контактної втулки і стикується з боку, зворотній стороні розташування бурту, по площині, що проходить по торцю центрального контакту, прилеглому до його перемички, з іншою частиною ізолятора, також забезпеченою з боку, прилеглою до першої частини ізолятора, пазом для перемички центрального контакту і в нижній частині подовжнім пазом, а третя частина, встановлена в подовжніх пазах обох частин ізолятора, має крізний отвір для перемички центрального контакту, виступ з одного боку її, що входить в отвір корпусу, розташований з боку, протилежною отвору для кубла розетки, і похилий торець з іншою її сторони, що входить в подовжній паз першої частини. При цьому відігнуті ділянки перемичок контактів, похилий майданчик, виконаний в стінці крізного отвору третьої частини і розташований з боку виступу останньої, похилий торець останньою нахилені у напрямку до виступу і паралельні між собою, а кінці контактних гвинтів прилягають відповідно до похилого майданчика, виконаного в стінці отвору, і похилого торця третьої частини. На фіг. 1 зображена пропонована двополюсна штепсельна розетка, подовжній розріз; на фіг. 2-розетка без контактних гвинтів, вигляд знизу.
У корпусі 1. двополюсної штепсельної розетки поміщена перша частина 2 ізолятори, яка буртом 3 входить в отвір 4, призначене для кубла розетки.
У першу частину 2 ізолятори вставлена контактна втулка 5 з перемичкою 6, що є вирізаний з тіла контактної втулки і відігнута пелюстка. Кінець 7 контактної втулки 5 виступає з отвору 4, утворюючи кубло розетки. Перемичка 6, що проходить через подовжній паз 8 першій частині 2 ізолятори, забезпечена різьбовим отвором 9 для установки контактного гвинта 10. У контактну втулку 5 з боку, протилежною кублу розетки, вставлений центральний контакт 11, контактодержатель.12, що містить, підпружинений провідник 13 і перемичку 14 центрального контакту 11, а в нижній частині — подовжній паз 19.
Перша 2 і друга 17 частини ізолятора надійно ізолюють від корпусу 1 струмопровідний вузол, що містить контактну втулку 5, що є одним полюсом розетки, і центральний контакт 11, що є другим полюсом.
Для забезпечення жорсткого кріплення струмопровідного вузла в корпусі 1 слід виконувати по посадці з натягом поверхні зєднаних першою 2 і другою 17 частин ізолятора, а також протилежних ним поверхонь, прилеглих до стінок корпусу 1.
У подовжніх пазах 8 і 19 відповідно першою 2 і другою 17 частин ізолятора встановлена його третя частина 20, що має крізне, отвір 21 для перемички 14 центрального контакту 11.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Підвищення надійності двополюсної штепсельної євророзетки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок