Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер

Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер

Назва:
Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,78 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
на тему:
Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер


Класифікація холодильного устаткування
Для оснащення сучасних підприємств громадського харчу-вання та торгівлі холодильним устаткуванням необхідно врахо-вувати характер, розміри, потребу в тих чи інших продуктах та їх кількість.
На підприємствах громадського харчування використовують холодильні камери низько- та середньотемпературні, шафи, шафи-вітрини, прилавки, прилавки-вітрини, льодогенератори, шафи швидкого охолодження та шокового заморожування (бласт-фризери), преп-столи. Шафи швидкого охолодження (від 70 до З °С) та шокового заморожування (до -18 °С) дають мож-ливість зберегти готові страви в початковому стані тривалий час з дотриманням усіх вимог гігієни та санітарної безпеки. При цьому зберігається первинна структура, смак, натураль-ний аромат готової страви. Заморожені страви розморожують у камері пароконвектомату або спеціального регенератора.
За температурним режимом холодильне устаткування по-діляється на низькотемпературне — з температурою повітря в охолоджуваному об'ємі не вище -18 °С; середньотемпературне — 0...+8; високотемпературне — 10... 12 °С.
За ступенем герметичності охолоджуваного об'єму холо-дильне устаткування поділяється на відкрите та закрите. Відкрите устаткування застосовують у магазинах самообслу-говування. У відкритому устаткуванні охолоджуваний об'єм перекривається холодною повітряною завісою, яку створює вентилятор повітроохолоджувача.
Закрите устаткування — традиційне, охолоджуваний об'єм якого закритий від зовнішнього середовища.
За розташуванням холодильного агрегату холодильне ус-таткування буває з винесеним і вмонтованим холодильними агрегатами. Наприклад, камера КХС-2-8 — камера холодиль-на середньотемпературна, 2 — холодильний агрегат винесений за межі камери, 8 — об'єм у кубічних метрах.
За характером руху повітря в охолоджуваному об'ємі — з натуральним рухом повітря (охолоджене повітря опускається донизу, витісняючи тепле повітря вгору) і з примусовим (по-вітря продувається вентилятором через випарник).
Холодильні камери
Холодильні камери призначені для тимчасового та довго-строкового зберігання продуктів при температурі 0...8 °С — КХС (середньотемпературні) та -15...-18 °С — КХН (низько-температурні). Холодильні камери — збірні, бо їх збирають безпосередньо на підприємствах громадського харчування з окремих панелей.
Панелі камер мають заливну теплову ізоляцію, зовні камери облицьовані металопластом, всередині та підлога — алюмінієм. Панелі одна з одною з'єднані ексцентриковими стяжками, а для забезпечення надійної ізоляції між ними вкладено прокладки із профільної гуми. Камери освітлюються електричними лампами, вимикачі яких розміще-ні ззовні камери.
Продукти в камерах розміщують на решіт-частих полицях або на гачках (туші).
Холодильні камери розміщують на підприємствах у вигляді єдиного блока, який може складатися з кількох відділень. Каме-ри необхідно розміщувати з урахуванням зручностей для заван-тажування та розвантажування. їх не можна розміщувати поруч
3 котельними, душовими, гарячими цехами та іншими приміщеннями з підвищеною температурою та вологістю. Через камери не дозволяється прокладати водяні, каналізаційні, парові, газові трубопроводи та канали вентиляції.
Камери холодильні середньотемпературні КХС-1-4,0 і КХС-1-4,0-02. У камерах установлено полиці-решітки, вико-нані із алюмінієвого профілю, які можна регулювати по ви-соті. Є штанга з п'ятьма гачками для підвішування м'ясних розрубів.
Переваги системи повітряного охолодження: інтенсивний теплообмін між повітрям і охолодженими продуктами (завдяки примусовій циркуляції повітря); менший об'єм системи, яка заповнюється хладоном; рівномірне охолодження продуктів по всьому об'єму камери; простота регулювання температури та вологості повітря в камері.
Недоліки системи повітряного охолодження: більша витрата електроенергії за рахунок роботи вентилятора (20—ЗО % загальної витрати); значна усушка продуктів (тому рекомендовано зберігати їх в упаковці).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок