Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Генератор, система запалювання, контрольно-вимірювальні прилади

Генератор, система запалювання, контрольно-вимірювальні прилади

Назва:
Генератор, система запалювання, контрольно-вимірювальні прилади
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з будови автомобіля
Генератор, система запалювання, контрольно-вимірювальні прилади


ГЕНЕРАТОР
Генератор – основне джерело електричної енергії в автомобілі – слугує для живлення всіх споживачів і заряджання акумуляторної батареї при середній та великій частоті обертання колінчастого вала двигуна. На сучасних автомобілях установлюються трифазні генератори змінного струму з випрямлячами на кремнієвих діодах (Г221 – ВАЗ, Г250-Ж1 - «Москвич», Г250-Н1 - ГАЗ-24, Г502-А - ЗАЗ).
Генератор складається із статора та ротора.
Статор виготовляють у вигляді кільця з окремих сталевих пластин, ізольованих одна від одної лаком. На його внут-рішній поверхні є обмотка, яку розподілено на три фази, розташо-вані під кутом 120° одна відносно одної. Кожна фаза утворюється з шести котушок. Котушки однієї фази з'єднані між собою послідов-но, а групи котушок – зіркою, тобто одні кінці трьох груп з'єднані між собою, а інші – виводяться в коло.
Ротор складається з вала, обмотки збудження і шести пар полюсів та, що створюють магнітне поле. На валу ротора встановлено два контактних кільця, через які в обмотку збудження подається електричний струм. По контактних кільцях ковзають щітки. Ротор обертається в шарикових підшипниках, установлених у кришках і статора. Всередині задньої кришки генератора вміщено випрямний блок, що складається з шести кремнієвих діодів.
Генератор кріпиться до двигуна за допомогою нижнього крон-штейна та верхньої натяжної планки з лівого («Москвич») або з пра-вого (ВАЗ, ГАЗ-24) боку. На автомобілі ЗАЗ генератор установлюєть-ся в розточці напрямного апарата вентилятора й закріплюється в ньому трьома болтами.
Працює генератор так. Після вмикання запалювання струм від акумуляторної батареї надходить в обмотку збудження, встановлену на роторі генератора. Під час обертання ротора його магнітний потік перетинає витки обмоток статора, й у них індукується змінний струм, який потім випрямляється й подається в зовнішнє коло. Коли напруга, яку виробляє генератор, перевищуватиме напругу акумуля-торної батареї, струм від генератора піде на заряджання батареї та живлення інших споживачів системи електрообладнання. В обмотку збудження генератора в цей час струм також надходить від генерато-ра, а не від акумуляторної батареї.
Напруга генератора зі збільшенням частоти обертання колінчас-того вала двигуна і зв'язаного з ним ротора генератора зростає й мо-же досягти значення, за якого порушується нормальна робота всіх приладів електрообладнання. Для підтримання напруги генератора в певних межах на автомобілях ВАЗ-2105 і «Москвич-2140» у кришку генератора з боку контактних кілець вбудовано інтегральний нерозбірний регулятор напруги. Всі елементи регулятора змонтовано на металевій основі, залито герметиком і закрито кришкою. Для з'єднання з генератором регулятор має два виводи – «В» та «Ш» у вигля-ді жорстких пластин. Мінусовий затискач виведено через корпус регулятора на масу генератора. Конструкція щіткотримача й кришки така, що обидві щітки генератора ізольовано від маси.
У разі збільшення частоти обертання ротора, коли напруга гене-ратора перевищить 13,5...14,5 В, за допомогою регулятора напруги припиняється надходження струму в обмотку збудження ротора. Внаслідок цього напруга генератора спадає, регулятор знову пропус-кає струм в обмотку збудження, й процес повторюється. Завдяки ве-ликій частоті перебігу цього процесу напруга генератора залишаєть-ся практично сталою в межах 13,5...14,5 В.
На автомобілях ЗАЗ-968 і ГАЗ-24 регулятори напруги встановлю-ються окремо від генераторів (на автомобілі ЗАЗ-968 регулятор віб-раційного типу, а на ГАЗ-24 – транзисторний). Принцип дії обох ре-гуляторів однаковий.
Коли частота обертання колінчастого вала двигуна велика й на-пруга генератора нижча від 14... 15 В, струм в обмотку збудження надходить, минаючи додатковий резистор (опір). Коли напруга гене-ратора підвищиться до 14... 15 В, резистор умикається в коло обмотки збудження, внаслідок чого її опір збільшується, зменшуються сила струму в ній і створюване ним магнітне коло.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Генератор, система запалювання, контрольно-вимірювальні прилади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок