Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Ергономіка та дизайн у приладобудуванні”

Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Ергономіка та дизайн у приладобудуванні”

Назва:
Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Ергономіка та дизайн у приладобудуванні”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Ергономіка та дизайн у приладобудуванні”
для студентв спеціальності “Приладобудування” всіх
форм навчання


ВСТУП
Курс “Ергономіка та дизайн у приладобудуванні” базується на знаннях таких дисциплін як математика, фізика хмя, теоретична механіка, теорія механізмів машин опір матеріалів, інженерна та комп’ютерна графіка, основи конструювання елементв приладв технологя приладобудування конструювання приладв, основи електротехніки електронна та мікропроцесорна техніка.
Мета методичних вказівок – дати змогу студентам опанувати в процес проведення лабораторних робт навички самостійного проведення ергономічного аналізу приладв та аналізу х композиційних та стильових особливостей.
Теоретичні питання студент повинен вивчати за конспектом лекцій, нормативній документації та по рекомендованій літературі.
Лабораторні роботи знайомлять студентв з основними вимогами ергономіки відносно раціонального врахування “людського фактору” при проектуванні і конструюванні контрольно-вимірювальних приладв та систем. Це робиться для створення максимально ефективних надійних систем контролю управління, а також для створення таких умов праці людини-оператора, як б відповідали всім психофізіологічним можливостям потребам людини сприяли тривалому збереженню працездатності здоровя відчуття комфортності.
В кожній лабораторній робот студент спочатку коротко знайомиться з теорією методами визначення параметрв, що досліджуються, а потім – з порядком виконання досліджень методикою проведення розрахунків, специфікою х реєстрації.
Отримані при виконанні досліджень дані основою для визначення ергономічного та композиційного рівня приладв х відповідності існуючим нормативним документам та приладам-аналогам, що відповідають рівню кращих світових зразків.
Опис кожної лабораторної роботи складається з чотирьох частин:
- мета роботи;
- загальні відомості по тем;
- порядок виконання, реєстрація вимірів досліджень;
- обробка результатв, висновки.


ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1-2
ЕРГОНОМІЧНА ОЦІНКА ДІЮЧИХ ПРИЛАДІВ
Мета роботи: Ознайомитись з методикою порядком проведення ергономічної оцінки діючих приладв систем пультв управління.
Задача роботи: Виконати практичне завдання з використанням методик вибору оптимальних розмірів планування компоновки засобів відображення інформації приладв пультв органв управління.
Загальні відомості
Ергономічна оцінка експлуатованих систем “людина-машина” (СЛМ), пультв управління складних автоматичних ліній приладв да змогу зясувати рівень надійності, пропускної спроможності ступінь точності ро-боти оператора, спрогнозувати поведінку діючої СЛМ, а також вжити заходи для максимального підвищення ефективності х праці. Оцінка починається з складення плану проведення досліджень. Основні етапи таких досліджень звичайно виконуються за такою схемою:
а) ознайомлення з призначенням, метою системи, задачами основ-ними вимогами до не;
б) побудова структурно схеми, що відтворю зв’язки окремих підсистем, потоки інформації хід регулювання. При цьому окремо виділяються “людські” ланцюги з позначенням прямих зворотних зв’язків мж оператором СЛМ машиною, а також мж окремими операторами (слід відзначити інтенсивність зв’язків х відносну важливість);
в) оцінка середовища, в якому система функціонує, його вплив на си-стему СЛМ, що досліджується;
г) опис функцій системи підсистем для всіх режимв роботи (включаючи малоймовірні аварійні ситуації). При визначенні функцій системи слід зазначити, як операції найважливіші що являє собою динамічна структура системи, тобто як здвиги виникають в окремих підсистемах при управлінні дії перешкод т. .
д) детальна ергономічна оцінка робочого місця;
е) оцінка засобів відображення інформації органів управління;
ж) розгляд функцій операторв для нормального режиму роботи окремо для екстремальних ситуацій. При цьому необхідно докладно проаналізувати умови як можуть привести до виникнення аварйно ситуації;
з) оцінка суміщення функцій оператора за часом; для цього будується професіограма діяльності;
На підставі всіх вищезазначених даних формується висновок про надійність ефективність системи даються рекомендації по модернізації або удосконаленню окремих підсистем, вузлів або всього приладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Інше на тему: Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Ергономіка та дизайн у приладобудуванні”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок