Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж.

Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж.

Назва:
Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж.


ЗМІСТ
Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання.
Техніка безпеки при зварюванні.
Характерні причини виникнення пожеж.
Список літератури.


ЗАГАЛЬНА БУДОВА І РОБОЧИЙ ЦИКЛ ДВИГУНА ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ.
Двигун внутрішнього згорання –це тепловий двигну, усередині якого відбуваються спалювання палива й перетворення частини теплоти, що виділилася, на механічну роботу.
Двигуни внутрішнього згорання бувають:
поршневі, в яких усе робочий процес здійснюється в циліндрах;
без поршневі, газотурбінні, в яких робочий процес послідовно здійснюється у повітряному компресорі, камері згорання та газовій турбіні. На переважній більшості сучасних авто: установлюють поршневі двигуни внутрішнього згорання.
За способом сумішоутворенням й запалюванням палива автомобільні поршневі двигуни поділяються на дві групи:
із зовнішнім сумішоутворенням і примусовим займанням палива від електричної іскри (карбюраторні й газові);
із внутрішнім сумішоутворенням і займанням палива від стикання з повітрям, нагрітим внаслідок його сильного стискання в циліндрі (дизелі).
Двигун внутрішнього згорання складається з таких систем: кривошипно-шатунного механізму; механізму газорозподілу; системи охолодження; системи мащенні; системи живлення; системи запалювання (тільки в карбюраторних двигунах).
Кривошипно-шатунний механізм слугує для перетворення зворотно-поступального руху поршня на обертальний рух колінчастого вала.
Механізм газорозподілу забезпечує своєчасне заповнення циліндрів пального сумішшю (або повітрям) і видалення з них відпрацьованих газів.
Система охолодження призначається для підтримання оптимального теплового режиму двигуна.
Система мащення забезпечує змащування тертьових поверхонь двигуна, подачу до них оливи, часткового охолодження їх, видаляння з них відпрацьованих газів.
Система живлення дизеля забезпечує очищення повітря й палива, впорскування палива в циліндр під високим тиском у дрібно розпиленому вигляді та видаляння продуктів згоряння.
Система запалювання забезпечує займання пальної суміші в циліндрах карбюраторного двигуна й містить джерело електричної енергії та перетворювач низької напруги системи електрозабезпечення автомобіля на високу напругу свічки запалювання, іскра від якої запалює пальну суміш у циліндрі двигуна в потрібний момент.
Поршневий двигун складається з циліндра і картера, який знизу закрито піддоном. Усередині циліндра переміщується поршень з компресійними (ущільнювальними) кільцями, що має форму стакана з днищем у верхній частині. Поршень через поршневий палець та шатун зв’язаний із колінчастим валом, що обертається в корінних підшипниках, розташованих у картері.
Колінчастий вал складається корінних шийок, щік, шатунної шийки.
Циліндр, поршень, шатун і колінчастий вал утворюють кривошипно-шатунний механізм, який перетворює зворотно-поступальний рух поршня на обертальний рух колінчастого вала. Зверху циліндр накрито головкою із клапанами, відкриття й закриття яких точно узгоджуються з обертанням колінчастого вала.
Верхнє крайнє положення поршня в циліндрі, в якому його швидкість дорівнює нулю називається верхньою мертвою точкою (ВМТ), нижнє крайнє положення – нижньою мертвою точкою (НМТ). Відстань, що її проходить поршень від однієї мертвої точки до іншої, називається ходом поршня S, а відстань між осями корінних і шатунних шийок – радіусом кривошипа R.
Переміщення поршня від однієї мертвої точки до іншої спричинює повертання колінчастого вала на половину оберту. Об’єм над поршнем у положенні його у ВТМ називають об’ємом камери згорання (стискання) hc, а об’єм над поршнем, коли він перебуває у НМТ, - повним об’ємом циліндра Vа. Об’єм над поршнем у положенні й об’єм, що вивільнюється поршнем, коли той переміщується від ВМТ до НМТ, становить робочий об’єм циліндра (літраж) VR, л:
де Д – діаметр циліндра м;
S – хід поршня; дм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок