Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Вивчення конструкції трьох шарошкових доліт, їхніх шифрів, характеру кодування зносу

Загрузка...

Вивчення конструкції трьох шарошкових доліт, їхніх шифрів, характеру кодування зносу

Назва:
Вивчення конструкції трьох шарошкових доліт, їхніх шифрів, характеру кодування зносу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота
З предмету: “Основи теорії буріння свердловин”
Тема: “Вивчення конструкції трьох шарошкових доліт, їхніх шифрів, характеру кодування зносу”


Мета роботи. 3 допомогою натурних експонатів познайомитися з конструкцією і шифрами шарошкових доліт і засвоїти методику ВНДІБГ кодування їх зносу.
Основними функціональними елементами шарошкових доліт являється озброєння, котре розташована на шарошках, опори шарошок, промивна система. Конструктивні особливості цих елементів відображені в шифрах доліт, регламентовані ГОСТ 20692-75.
Відроблені долота є джерелом цінної інформації, яка дозволяє оцінити правильність вибору доліт і режиму їх експлуатації. Вивчаючи характер і ступінь зносу елементів долота, можна здійснити коректування раніше прийнятих технологічних рішень і покращити техніко-економічні показники буріння свердловин.
Основне завдання роботи – навчитися чітко уявляти по шифру долота його конструктивні особливості і раціональну область застосування. Це можна досягнути в результаті ознайомлення з натурними зразками доліт і їх елементів, представлених на стенді, а також з відповідними демонстраційними матеріалами у вигляді плакатів, слайдів і т.д.
В процесі виконання цієї роботи студенти повинні:
1. Зробити ескізи фрезованого і твердосплавного озброєння.
2. Показати на ескізі в розрізі схему армування фрезованого зуба наплавним твердим сплавом.
3. Порівняти геометричні параметри фрезованого озброєння для порід різної твердості.
4. Зробити ескіз одної опори і показати на ньому спосіб кріплення
шарошки на цапфі.
5. Зобразити схему центральної і бокової промивки доліт.
6. Зробити ескіз кріплення насадок в долоті, зобразивши профіль насадки. По рекомендованій швидкості витоку визначити необхідну подачу бурового розчину для насадок даного діаметру.
Друга частина, даної роботи полягає в тому, щоб навчитись кодувати знос відробленого долота і навпаки розшифрувати закодований запис про знос долота.
Для запису і зберігання інформації про знос долота ВНДІВГ розробив систему кодів, яка дає можливість описати найбільш характерні форми зносу.
1. Знос озброєння /хоча б одного вінця/
В1 – зменшення висоти зуба на 1/4;
В2 – зменшення висоти зуба на 1/2;
В3 – зменшення висоти зуба на 3/4;
В4 – зменшення висоти зуба повністю.
При наявності сколювання зубів, сколювання й випадання твердосплавних зубків додається індекс "С". Загальна кількість сколених зубків, сколених і тих, що випали, твердосплавних зубків записується в дужках, наприклад: С/20/.
При заокругленні зубків і периферійних вінців додається індекс "Р". Наприклад: С/20/Р.
2. Знос опори /хоча б однієї шарошки/
П1 – знос невеликий: "гойдання" торця шарошки відносно осі цапфи невелике /наприклад для долота діаметром 190ч214 мм – до 2 мм, діаметром 243ч295 мм – до 4 мм; тіла гойдання не оголені/;
П2 – знос середній: "гойдання" торця шарошки велике /наприклад, для долота діаметром 243ч295 мм – до 8 мм, для долота діаметром 190ч214 мм – до 5 мм/; тіла кочення оголені;
П3 – знос великий: "гойдання" торця шарошки значне /наприклад, для доліт діаметром 190ч214 мм – більше 5 мм; для доліт діаметром 243ч295 мм – більше 8 мм/; значний знос або руйнування частини тіл кочення; є небезпека їх випадання; "заїдання" шарошки при обертанні від руки;
П4 – "відмова" /руйнування опор: руйнування і поворот роликів; руйнування шариків, козирків лап і тильної частини шарошок з випаданням тіл кочення; тріщини і лиски на шарошках/.
У випадку пошкодження вузла герметизації маслозаповненої опори /вихід з ладу ущільнення або його випадання/ додається індекс "У", кількість пошкоджених вузлів вказується в дужках. Наприклад, У/2/.
При заклинюванні шарошок додається індекс "К", кількість заклинених шарошок вказується в дужках, наприклад: К/2/.
У випадку пошкодження гідромоніторного вузла /розмито гніздо, випадання насадок /додається індекс "Г". Кількість пошкоджених вузлів вказується в дужках.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Вивчення конструкції трьох шарошкових доліт, їхніх шифрів, характеру кодування зносу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок