Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Особливості роботи з прихватами

Особливості роботи з прихватами

Назва:
Особливості роботи з прихватами
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Попередження прихватів
Рішення цієї задачі зводиться до розробки комплексу технологічних заходів, що усувають чи мінімузуючих прихватоенбезпечну ситуацію (виникнення утримуючої сили) при бурінні свердловини заданої конструкції в конкретних гірничо-геологічних умовах. Задачу вирішують, прежде, на стадії розробки технічного проекту, з потім коректують у процесі буріння скважини. Профілактика прихватів передбачає:
- установлення прихватонебезпечних інтервалів;
- вибір раціональної конструкції бурильної колони і насамперед КНБК;
- уточнення і перевірку відповідності проектних технологічних рішень бурінню скважини при наявності прихватонебезпечних ситуацій (параметри режиму буріння; питання технології: частота пророблень, проміжні промивання швидкість спуску при СПО та ін.; очищення бурового розчину; герметичність колони і т.п.);
- матеріально-технічне забезпечення бурової;
- організаційні заходи (кваліфікація і навчання бурової бригади й ін.).
У переліку профілактичних заходів більше увага повинна бути приділена технологічним властивостям бурового розчину: щільності, реологічним характеристикам, фільтрації і коркоутворенню; змащуючим властивостям розчину, і фільтраційних кірок.
Змащуючі властивості розчину, і кірок регулюють добавками нафти і реагентів СМАД-1, кремнійорганічних рідин (ГКЖ-10; ГКЖ-11); омиленних жирних кислот (ОЖК); суміші гудронів (СГ-1); флотореагентів (Т-66, Т-80) іншими. Необхідно знати умови застосування реагентів, їхню сумісність з рецептурою бурового розчину.
Фрикційні властивості фільтраційних (глинистих) кірок можна вимірювати на приладі ПТ-2 (прилад тертя, друга модель), розробленому в Івано-Франківськом інституті нафти і газу.
Прилад дозволяє вимірювати момент тертя, а, отже, напруга зрушення при обертанні кірки, сформованої на приладі ВМ-6, відносно притиснутого до неї зверху металевого (сталевого, алюмінієвого) диска діаметром 43,5мм і визначати деформацію кірки при проведенні досліду. Нормальне навантаження на кірку можуть призначатися рівні (0,5/2,0)х10 Па за рахунок знімних вантажів. Швидкість обертання кірки 0,2 про/хв. Час статичного контакту диска з кіркою під початковим навантаженням приймають будь-яким (звичайно приймають 15 хв.)
Виміри проводять при кімнатній температурі й атмосферному тиску в середовищі бурового розчину, з якого сформована кірка. За допомогою спеціальної приставки, встановлюваної в днище склянки, вимір на приладі можна проводити при температурі до 70°С.
Результати вимірів на ПТ-2 у якісному плані цілком відтворюють результати вимірів на складних установках, що моделюють реальні умови в свердловині. У цьому відношенні прилад ПТ-2 ідентичний серійному приладу для визначення фільтрації ВМ-6, що дозволяє вимірювати статичну фільтрацію бурового розчину.
Розроблено два варіанти приладу: з візуальним і автоматичним записом напруги зрушення в часі. В другому випадку запис ведеться на стрічці самописа.
Результати досвідів на ПТ-2 підтверджуються промисловими даними при виникненні диференціальних прихватів і динаміки їхнього розвитку в часі.
По фрикційних властивостях кірок можна судити і про змазуючі властивості бурового розчину в цілому.
Про диференціальний прихват і его профілактику
Утримуюча сила (сила прихвату) визначається формулою
F = (bnp + ab1) ln + Gn ( 5.2)
де b1 і bn - відповідно середньозважена ширина смуги прихвату по дузі і її хорді; р - середньозважений перепад тиску, що притискає трубу до стінки;
– коефіцієнт тертя труби об кірку; a - дотичне напруження адгезії; ln - довжина зони прихвату; Gn - нормальна складова ваги інструменту в зоні прихвату.
Звичайно останній доданок у (5.2) мало в порівнянні з першим і ним можна зневажити.
По формулі (5.2) можна знайти припустиме верхнє значення коефіцієнта тертя по оцінці максимальної величини утримуючої сили в конкретних умовах буріння свердловини, при якій вона буде переборена звичайним натягом (чи розходженням) бурильної колони. Це одна з технологічних передумов профілактики диференціального прихвату, по якій підбирають добавки, що змазують, до бурового розчину і їхній зміст, наприклад, за допомогою приладу ПТ-2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Особливості роботи з прихватами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок