Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Технічні науки -> Калібрування і повірка системи вимірювання тиску

Загрузка...

Калібрування і повірка системи вимірювання тиску

Назва:
Калібрування і повірка системи вимірювання тиску
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота №
Калібрування і повірка системи вимірювання тиску
2.1 Мета роботи
Ознайомитись з будовою і принципом дії технічних засобів для вимірювання тиску. Набути практичних навиків при повірці і калібруванні систем вимірювання тиску. Вивчити методику обробки і представлення результатів калібрування, повірки системи.
2.2 Програма роботи
Під час заняття студент повинен самостійно ознайомитись з будовою і принципом дії технічних засобів, які використовуються в системах для вимірювання тиску. Провести калібрування і повірку системи вимірювання тиску. Здійснити обробку результатів повірки системи використовуючи ПЕОМ. У кінці роботи студент повинен скласти висновок, який би відображав результати калібрування і повірки системи вимірювання тиску.
2. 3 Основні теоретичні положення
При централізованому контролі і управлінні технологічним процесами необхідно значення вимірюваних параметрів від різних точок технологічних об’єктів звести до єдиного пункту контролю і управління. Всі засоби вимірювання, які використовуються при цьому об’єднанні в єдину вимірювальну систему.
В даній лабораторній роботі розглядається система вимірювання тиску (рисунок 2.1).
Рисунок 2.1 – Лабораторна установка для калібрування і повірки системи вимірювання тиску.
Вона складається з вантажно-поршневого манометра 1, в склад якого входять (колонки для сталевих вантажів 2), манометра електричного дистанційного типу МЕД 3, вторинного електричного приладу 4 типу КСД-2 ,а також контрольного манометра 5 .
Первинним перетворювачем в системі є манометр електричний дистанційний типу МЕД. Даний прилад перетворює вимірюваний параметр – тиск в електричний сигнал. Вихідний сигнал даного приладу знаходиться в межах 0…10 мГн, а клас точності дорівнює 1.
Як вторинний прилад використовується автоматичний самописний прилад з диференціально-трансформаторною вимірювальною схемою типу КСД-2. Цей прилад призначений для роботи в комплекті з первинними взаємозамінними приладами в яких вимірювана неелектрична величина перетворюється в електричний параметр – взаємоіндуктивність.
Прилади КСД-2 універсальні і служать для дистанційного вимірювання, запису та регулювання таких неелектричних величин як тиск, витрата, рівень.
Калібрування – це операція надання показам засобу вимірювання міри вимірюваної величини в нормальних умовах. Ця міра передається з визначеною точністю, що виражається через граничну похибку каліброваного засобу вимірювання. Метою калібрування є визначення і фіксація характеристики вимірювального засобу або системи з похибкою, що не перевищує наперед заданої величини[4].
Існують такі основні способи калібрування засобів вимірювання та вимірювальних систем :
а) Використання типових (печатних) шкал. Для більшості робочих і багатьох взірцевих приладів використовуються типові шкали, які виготовляються попередньо у відповідності з рівнянням статичної характеристики ідеального приладу.
б) Індивідуальне калібрування шкал. Її здійснюють в тих випадках, коли статична характеристика приладу нелінійна або близька до лінійної, але характер зміни систематичної похибки в діапазоні вимірювань випадковим чином змінюється від приладу до приладу даного типу. Індивідуальне калібрування виконується таким чином :
на попередньо відрегульованому приладі встановлюють шкалу з ще ненанесеними відмітками ;
на даний прилад подають декілька наперед заданих або вибраних значень вхідної величини ;
на шкалі наносять відмітки, що відповідають положенням показника при цих значеннях вимірюваної величини, а відстань між відмітками поділяють на рівні частини .
в) калібрування умовної шкали. Умовною називається шкала, яка має деякі умовні рівномірно нанесені ділення, наприклад, через міліметр або кутовий градус. Калібрування шкали полягає у визначенні при допомозі взірцевих мір або вимірювальних приладів значень вимірюваної величини, яка відповідає деяким відміткам шкали. В результаті визначають залежність числа ділень шкали, які пройдені показником, від значень вимірюваної величини .
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Калібрування і повірка системи вимірювання тиску

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок