Головна Головна -> Інше українською -> Технологія виробництва -> Системи технологій та технологічні процеси – основні поняття. Інноваційні процеси в технологіях. Основні показники ефекту та ефективності інновацій.Зварювальні технології (приклад). Класифікація процесів

Системи технологій та технологічні процеси – основні поняття. Інноваційні процеси в технологіях. Основні показники ефекту та ефективності інновацій.Зварювальні технології (приклад). Класифікація процесів

Назва:
Системи технологій та технологічні процеси – основні поняття. Інноваційні процеси в технологіях. Основні показники ефекту та ефективності інновацій.Зварювальні технології (приклад). Класифікація процесів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
29,18 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Контрольна робота
Системи технологій та технологічні процеси – основні поняття. Інноваційні процеси в технологіях. Основні показники ефекту та ефективності інновацій.
Зварювальні технології (приклад). Класифікація процесів


Зміст
1.Поняття про системи технологій та технологічні процеси.
2.Інноваційні процеси в технологіях. Приклади в сфері.
3.Основні показники ефекту та ефективності інновацій.
4.Зварювальні технології (приклад).
5.Класифікація процесів.


1.Поняття про системи технологій та технологічні процеси.
Як відомо, під системою розуміють певну множину елементів заданої природи, що мають певну цілісність. За природою розрізняють матеріальні та абстрактні системи. До матеріальних систем відносять системи неорганічної природи, фізичні, хімічні, геологічні та живі системи – організми, популяції, екосистеми. Особливі класи систем становлять родина, організація. До соціально – економічних систем суспільства належать регіони, держава. Абстрактними системами вважають гіпотези, теорії, наукові знання, мовні системи, логічні системи тощо. За походженням системи поділяють на природні, штучні та змішані.
Технологію розглядають як сукупність методів обробки, виготовлення, зміни стану, властивостей, форми сировини, матеріалу чи напівфабрикату, які використовуються у процесі виробництва для одержання готової продукції. Технологію умовно поділяють на механічну та хімічну.
Механічна технологія розглядає процеси, пов’язані із зміною фізичних властивостей та форми перероблюваних матеріалів, а хімічна – процеси, пов’язані з хімічними перетвореннями.
Таким чином, технологічна система – це об’єкт, який взаємодіє із зовнішнім середовищем і складається з великої кількості елементів, пов’язаних між собою потоками, та функціонують як єдине ціле зі спільною метою забезпечення економічно доцільне перероблення сировини на потрібну продукцію.
Будь – яка технологія розглядається як цілеспрямована діяльність або як сама праця, предмет праці, засоби праці, які економісти називають засобами виробництва. Поєднання праці з предметом і засобами праці складає зміст будь – якого технологічного процесу.
Технологічним процесом називають послідовний набір операцій, в ході кожної з яких із сировини отримують проміжну або готову продукцію з певними властивостями.
У ході цих операцій змінюються форма, розміри або властивості сировини. В наслідок цих змін сировина перетворюється на напів- або готову продукцію.
Кожний технологічний процес складається з дрібніших технологічних процесів або є частиною більш складного. Для здійснення технологічного процесу складається схема, в якій надається характеристика усіх необхідних технологічних операцій. До технологічної схеми входять також схема взаємозв’язків та послідовність розташування обладнання, яке використовується в технологічному процесі.
Наприклад, технологічний процес складання автомобільного двигуна, з одного боку, можна поділити на дрібніші, які відрізняються один від одного: технологічні процеси складання шатунно – поршневої групи, блока циліндрів або коробки зміни швидкостей; з іншого боку, технологічний процес складання двигуна є частиною технологічного процесу складання автомобіля в цілому.
Технологічні процеси постійно вдосконалюють. Це зумовлено тим, що продукцію, яку виробляють на підприємстві, періодично поліпшують. Крім того, наука, техніка та технологія пропонують нові, ефективніші способи оброблення та перероблення сировини, нове продуктивніше обладнання та інструменти.
Технологію у найбільш узагальненому вигляді розглядають як хімічну, яка дуже розгалужена і поділяється на технологію органічних і неорганічних речовин. Однією із стародавніх гілок технології органічних речовин є харчова. Харчова технологія була однією з перших технологій, а млин був першим харчовим підприємством. Однією з особливостей харчової технології є переробка сировини рослинного і тваринного походження. У зв’язку з цим помітну роль у харчовій промисловості відіграють біохімічні процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Інше на тему: Системи технологій та технологічні процеси – основні поняття. Інноваційні процеси в технологіях. Основні показники ефекту та ефективності інновацій.Зварювальні технології (приклад). Класифікація процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок