Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Технологія виробництва -> Товарознавча характеристика чаїв

Загрузка...

Товарознавча характеристика чаїв

Назва:
Товарознавча характеристика чаїв
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
33,35 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Товарознавча характеристика чаїв
Зміст
Вступ
Виробництво і споживання чаю мають тисячолітню історію. На батьківщині чаю — у Китаї — листи чайної рослини спочатку вживали як ліки. Їх сушили, заварювали і пили їхні водяні екстракти. При цьому відзначали, що даний напій знімає головний біль, поліпшує настрій, піднімає дух, підвищує працездатність. У середині IV в. китайці стали вирощувати чай як культурну рослину. З молодих листів чайної рослини навчилися готувати приємний продукт у вигляді зеленого і чорного чаю.
Росіяни познайомилися з чаєм у 1567 році, коли козацькі отамани Іван Петров і Буріаш Ялишев побували в Китаї. Однак у Москві чай з'явився лише в 1665 р. Його привіз посол Перфильєв царю Олексію Михайловичу. Цар спробував чай, його прикладу наслідували й бояри. Усім дуже сподобався чайний напій, незважаючи на те, що пили його без цукру. У 1679 р. був укладений договір між Росією і Китаєм про постійне постачання чаю у Москву.
Ще раніш познайомилися з чаєм і стали його вживати народи Забайкалля, Сибіру, Середній Азії, Поволжя. З Москви й інших міст і селищ добра слава про чай спочатку поширюватися по Росії. Однак висока ціна на чай робила недоступним цей напій для простих росіян, що наймитували на бояр і воєвод. Тому в Росії під словом "чай" стали розуміти водяні екстракти різних інших лікарських рослин, що ростуть на території Росії, і навіть смажених овочів (морква, буряк і ін.).
У той же час на території Росії в 60 р. XIX в. у Грузії були закладені перші чайні плантації, а в Краснодарському краї й Азербайджані чайні рослини стали вирощувати з 20—30 р. XX в.
Таким чином, у російській мові під словом "чай" розуміють два поняття. Перше — це класичний чай, одержуваний водяною екстракцією листів чайної рослини, і друге — це напої, одержувані екстракцією як листів лікарських рослин, так і обсмажених плодів.
Чай — один з найбільш розповсюджених напоїв у народів, що населяють нашу планету. В даний час знову відновлюється слава про чай, і вченими багатьох країн підтверджені протиракові властивості зеленого чаю.
Високий попит на чай призводить до розширення географії поширення чайної рослини і збільшенню країн-виробників чаю.
В даний час виробництвом чаю займаються більш 20 країн світу. Це Індія, Китай, Шрі-Ланка (о. Цейлон), Японія, Індонезія, Іран, Пакистан, В'єтнам, Бірма, Кенія, Уганда, Тайвань, Туреччина, Малага, Мозамбік, Перу, Аргентина, Бразилія, Росія, Мексика, Гватемала, Болівія, Колумбія.
Як видно з представлених даних, країни-виробники чаю, як правило, менше споживають чаю, ніж Великобританія, Ірландія, Австралія. У той же час конкретне споживання чаю за той чи інший період у визначеній країні залежить також від національних традицій, рекламних заходів, коливань цін як на чай, так і на конкуруючі з ним напої (наприклад, каву).
На організм людини екстракт чаю впливає, як продукт, що має не тільки харчові властивості, але і тонізуючу дію. Це обумовлено тим, що в чаї міститься велика розмаїтість речовин, що знаходяться до того ж у формі, що легко засвоюється. У чайному листі присутні алкалоїди — кофеїн і супутні йому теофілін і теобромін, що додають чаю тонізуючі властивості. Установлено також, що чайна рослина синтезує у великих кількостях різні катехіни й інші поліфенольні сполуки, які мають властивості вітаміну Р. У чаї накопичуються й інші вітаміни і вітаміноподібні сполуки — аскорбінова кислота, тіамін, рибофлавін, нікотинова, пантотенова і фолієва кислоти, каротіноїди. Чай є багатим джерелом мінеральних речовин. У його листах знайдені білки (20—22%), цукри (3—15%), геміцелюлоза (6—18%), пектинові речовини (10—12%), а також органічні кислоти і смоли, ефірні олії, інші сполуки, що беруть участь у формуванні неповторного чайного аромату.
Як товар чай являє собою продукт біохімічних і фізико-хімічних перетворень молодих верхівкових паростків чайної рослини (флешей) у процесі їхньої переробки. Технології одержання різних видів чаю — одні з найдавніших.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Інше на тему: Товарознавча характеристика чаїв

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок