Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Енергія та життєрадісність народних коломийок

Твір Енергія та життєрадісність народних коломийок

Назва:
Твір Енергія та життєрадісність народних коломийок
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
0,98 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Енергія та життєрадісність народних коломийок
Різнобарвність усної народної творчості. Народна творчість, незважаючи на те, що вона існує тільки в усному побутуванні, налічує безліч жанрів. Є серед них і героїчний епос, і тонка лірика, і фантастичні балади. Усе народне життя відображується у фольклорі.
Особливості жанру коломийок.
Структура. Коломийка — специфічний жанр. Він складається з двох рядків, кожен з яких має 14 складів. Дворядкові фрагменти об'єднуються у в'язанки коломийок. Структура їхня не завжди усталена і найчастіше залежить від виконавця.
Настрій. Найчастіше коломийки наповнені веселим, жартівливим настроєм. Хоча побут часто був тяжким і сповненим труднощів, проте в людському житті було й багато радісних моментів. Частими темами коломийок є гуляння, вечорниці, веселощі молодих.
Приклади. Ставлення людей до коломийок відображається у самих текстах. Очевидно, що молоді дівчата та парубки дуже любили співати коломийки:
Коли собі заспіваю, то журба щезає, Бо то ж наша коломийка такі чари має. Ой щебече соловейко у мене на груші, Кожен так собі співає, як йому на душі. Та хоч би всі зорі впали й писарями стали, Ще би наших співаночок не переписали.)
Висновки. (Коломийки — самобутній народний жанр, сповнений енергії та життєрадісності. Коломийки мають специфічну будову, теми та образи.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Енергія та життєрадісність народних коломийок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок