Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Як одягалась українська дівчина

Твір Як одягалась українська дівчина

Назва:
Твір Як одягалась українська дівчина
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
0,82 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Як одягалась українська дівчина
Українська дівчина одягала спершу сорочку, на неї спідницю чи плахту, потім запаску, зав'язувалася поясом і наостанок одягала керсетку. На ноги чобітки або ошатні черевики, на голову — віночок, на шию намисто, дукачі.
Дещо про сорочку. Тканина сорочки, вишивка і навіть колір ниток, вважалося, мали чарівну силу. Виготовляли полотно за допомогою прядок, мотовил, веретен, станків для ткання (тканиць) і прикрашали їх магічними знаками сонця, поля, води. Ці знаки нібито відлякували злі, ворожі сили, хвороби, нещастя, тож таке ткання з рук давніх ткаль виходило, як зачароване на добрі діяння.
Потім сорочку вишивали, і шитво теж було непростим — серед ниток була нитка червоного кольору, бо цей колір вважався чарівним оберегом. І не тільки червоні нитки, а й усі магічні знаки та символи, що захищали людину, звалися оберегами. Зараз дедалі більше чоловіків і юнаків починають носити сорочки-вишиванки. Серед жінок і дівчат також стало більше сучасного одягу з вишивками. Таке повернення традицій збагатить сучасний духовний світ людей.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Як одягалась українська дівчина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок