Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Тематично-стильові особливості і поетика українських народних балад

Твір Тематично-стильові особливості і поетика українських народних балад

Назва:
Твір Тематично-стильові особливості і поетика українських народних балад
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,08 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Тематично-стильові особливості і поетика українських народних балад
Балади — найдавніший жанр усної народної творчості. У сиву давнину балади-пісні супроводжувалися ритмічними танцями. З часом на перший план вийшли епічність і драматизм оповіді. В основі сюжету балади лежать незвичайні, фантастичні події, а дійові особи, як правило, — прості люди.
Основні риси, що відрізняють баладу від інших жанрів фольклору.
Форма балади. Формою балада подібна до ліричної пісні, але, на відміну від пісні, у ній є сюжет, в якому відтворюються вчинки героя, його стосунки з іншими людьми. У баладі може бути кілька дійових осіб, стосунки між якими розкриваються за законами епосу.
Трагізм балад. Балада — це сумовита лірично-епічна пісня. У ній розповідається про надзвичайні події, героїчні випадки, відбувається гостре протистояння добра і зла. Балада — це епос нещасливих доль. Визначальна риса цього жанру — драматизм.
Реалістичність балад. У баладах фантастичне поєднується з реальним. Події, згадані в баладі, відбуваються не в сиву давнину, а зовсім недавно, і всі вони потенційно можливі. Персонажі балад — не казкові герої, а реальні люди. Тут відсутня ідеалізація героїв, гіперболізація їхніх рис чи здібностей.
Художньо-поетичні засоби балад. У баладах використовуються метафори, епітети, порівняння, художня тавтологія, синонімічні пари. Характерним є часте вживання пестливих слів, які передають глибокі ніжні почуття героя, його романтизм. Часто зменшувально-пестливі форми слів зворушують читачів до сліз.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Тематично-стильові особливості і поетика українських народних балад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок