Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір «Ти не загинеш, мій народе...» (Патріотичні мотиви лірики Е. Маланюна)

Твір «Ти не загинеш, мій народе...» (Патріотичні мотиви лірики Е. Маланюна)

Назва:
Твір «Ти не загинеш, мій народе...» (Патріотичні мотиви лірики Е. Маланюна)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,44 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
«Ти не загинеш, мій народе...» (Патріотичні мотиви лірики Е. Маланюна)
Як дивно складалося в Україні розуміння патріотизму. Ми й досі соромимось його, хоч увесь світ давно визнав патріотизм одним із природніх і високих почуттів громадянина будь-якої країни. Може, так сталося тому, що український патріотизм дуже часто заміняли словосполученням «буржуазний націоналізм»? Саме так картали поета Євгена Маланюка за те, що він просто любив Україну і не тільки мріяв, а й діяльно прагнув відновлення її державності. Саме тому його поетичне слово, часом різке, звернене до приспаного сумління земляків. Зокрема, у «Варязькій баладі» Маланюк загострює питання так:
Необорима соняшна заглада—
Віки, віки — одна блакитна мить!
Куди ж поділа, степова Елладо,
Варязьку сталь і візантійську мідь?
Він називає Україну степовою Елладою, а потім з'являється й ціла низка похідних образів з часів античності, аби підкреслити включеність України в історію та культуру світу як окремої держави. Про втрачену державність нагадують слова про варязьку сталь і візантійську мідь. А для Маланюка це дуже болюче питання, адже він любить свій народ по-справжньому. Його патріотизм загострений ностальгією, бо він більшу частину життя мусив перебувати за межами України, щирий, органічний, бо це не патріотизм напоказ, з примусу. Можна казати, що саме патріотизм став живим серцем поезії Маланюка. Серед сонячних стиглих хлібів під небом несказанно синім не раз являлася поетові усі сні його омріяна степова Еллада:
А мені ти — фата-моргана На пісках емігрантських Сахар — Ти, красо землі несказанна, Нам немудрим — даремний дар!
Невже даремний? Часто у віршах поета зустрічаємо іронію з приводу приниження, малоросійськості його земляків. Але то з любові, яка боліла йому завжди через трагізм історії його народу. Максималізм Є. Маланюка в оцінках історичних шляхів українців пояснюється саме діяльним відчуттям щирого патріота й вірою:
Ти не загинеш, мій народе, Пісняр, мудрець і гречкосій... Крізь дим руїни — Україну Новий узріє чоловік.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір «Ти не загинеш, мій народе...» (Патріотичні мотиви лірики Е. Маланюна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок